A já myslela,že invalidní důchod dostávají lidé,kteří jsou nemocní tak moc,že nemůžou chodit do práce! A vida,asi tak moc nemocní nejsou,když jsou schopni podnikat. Proč potom mají nárok na inv. důchod? Neměl by se jim odebrat?
Vydělávat lze i doma. Můžete ležet v posteli a vydělávat...
Souhlasím, že pokud invalidní občan je schopen sám vydělat určitou částku, měl by se mu invalidní důchod odebrat.
Stejně tak si myslím, že by se měl odebrat starobní důchod penzistům vydělávajícím určitou částku.
Také si myslím, že rodinám vydělávajícím nad určitou částku by se neměly vyplácet přídavky na děti.
Potíž bude jen se stanovením limitu, každý má individuální potřeby. U penzistů bych to viděl zhruba ve výši průměrné mzdy, u invalidů se limit určuje těžko, protože obvykle potřebují náročnou péči, drahé přístroje, specifické vybavení domácnosti, apod.
Stát není zaopatřovací ústav, má pomáhat jen chudým a handicapovaným, kteří se o sebe nejsou schopni sami postarat.
Plně s Vaším názorem souhlasím.Stačí si přečíst 284/1995 Sb., kterou se provádí zákon o důchodovém pojištění.http://www.sbcr.cz/cgi-bin/khm.cgi?typ=1&page=khm:SSBC95/SBC95073.HTM;ca284_1995_00 .Tato vyhláška prakticky znemožňuje podnikání v plném invalidním důchodu.
PID je takový důchod,který znemožňuje soustavnou výdělečnou činnost.Ale jsou výjimky,kdy se výjimečně může změnit zdravotní stav k lepšímu pracovní činnosti.Ale to jsou doopravdy jen a jen výjimky.
Ech, kdy u nás zmizí postkomunistické úřednické myšlení....
Vydělávat přece lze i v leže z postele. Samozřejmě jde o extrém, málokdo má schopnosti něco prodejného produkovat v nemobilním stavu, ale vím, že tací jsou.
Cituji z článku:
"Z hlediska České správy sociálního zabezpečení je podnikání invalidního důchodce posuzováno jako vedlejší samostatně výdělečná činnost."
"Zdravotní pojištění za invalidního důchodce platí stát, nemusí tedy platit žádné zálohy na zdravotní pojištění."
Takže:
Invalida si může, pokud to jeho zdravotní stav dovolí, podnikáním přivydělat a stát předpokládá, že se nejedná o soustavnou činnost, proto je podnikání posuzováno jako vedlejšák.