Nevýhoda je, že cokoli z výběrů nad 5x 4.000 propadá. Takže když jeden měsíc zaplatíš kartou například 40.000 Kč, druhý měsíc nic, tak se ti započte jen 5x 4.000 + 0x 4.000 = 5 výběrů. Výběry se převádějí, ale "kredit" za utracené peníze ne. Takže když utratíš 7.900, tak máš jeden převoditelný výběr a tím to končí, další měsíc začínáš znovu od nuly.
Na druhou stranu je výhoda, že výběry třeba po roce nepropadají.
Soukromým průzkumem jsem zjistila, že zde nejdražší jsou ty, které veřejně nabízejí nulové vedení účtu, žádné poplatky. Zaskočilo mne, že jsou i banky, kde dotaz, zda poskytují terminály a za jakých podmínek, zaměstnance na přepážce viditelně rozhodil a neuměl odpovědět.
Nakonec jsem si našla tu, kde je při příjmu na účet do deseti tisíc (jedno jak) vedení, servis terminálu včetně paušálu za datové připojení a eet do pětistovky měsíčně plus dvě (1,98 - 2,01 podle typu karty) procenta z transakce. Větší trvalý přísun peněz na účet rovná se menší paušál (odpadá vedení účtu) a menší procenta (jasně, jde o odmazávání v úrovni promile) z transakcí. Ano, banka není tratná nikdy. Ale hezky to vypadá, ty haléřové měsíční slevy :-D , opticky hýčkající klienta :-)
Fio mám několik let podnikatelský i soukromý účet a ještě jsem, myslím, za nic nebyl nucen platit. Karty využívám aktivně, tak nemusím ani přemýšlet, u kterého bankomatu se zastavím pro výběr hotovosti.
Jinak má i tu výhodu stejnou jak mBank - pod jedním přihlášením do IB správa obou účtů, není nutné přepínat, pamatovat si dva loginy.