Dekuji za clanek.
Co se srocek tyka tak asi kazdy pochopil ze tech 200tis bylo prakticky fiktivnich...takze krok k odstraneni tehle podminky vitam... co se mi ale nelibi je ruceni vlastnim majetkem a uz vubec ne nejake dokazovani, ze se nejednalo o umysl firmu "vytunelovat". Myslim ze to povede jen k vice bilym konim zapsanym do rejstriku... hlavne jakou vyhodu ted bude mit sro proti OSVC? Mit vlastni srocko bude ted obrovske riziko...
Firma cca 20 zamestnancu... najmete si nejakeho reditele... odjedete si na dovolenou do karibiku a on Vas vytuneluje... do ted jste prisli o firmu... od noveho roku vas to bude stat i strechu nad hlavou... pokud mate rodinu tak ohrozujete i ji...
Nebylo by lepsi kdyby CNB (nebo komercni banky) zridila kazdemu srocku ucet kam by skutecne slozila spolecnost "jistici kapital"? Klidne tech 200 000 do 5 let... (dosadte si ruzne castky ruzne casy) firma by tak rucila realnym obnosem... pak uz by bylo na kazdem jestli se s takovou firmou pusti do podnikani (asi mi nebude stacit zaruka 100 000 kdyz od nich hodlam brat bagry za 10 000 000 a zaroven nepotrebuju zaruku 100 000 kdyz od nich objednavam za 2000 sladkosti)
Hezké, ale to by šlo o stejnou likvidaci jako v případě malých výrobců alkoholu nebo provozovatelů jedné vesnické benzínky. 17 let dodáváme do ČR přístroje za miliony a nikdy nikomu nevadil základní kapitál 100.000. Pro případy ručení větších zakázek lze použít akreditiv nebo směnku.
Hexer, to co se Vám nelíbí, je ale už dávno platné, jen se bohužel neuplatňuje.
Nechce se mi hledat přesné ustanovení, ale už nyní jednatelé ručí svým veškerým majetkem, pokud by jim byl prokázán úmysl při vytunelování společnosti.
Z této strany vidím článek za zavádějící a ani se mi nezdá, kdo komu by měl dokazovat úmyslné či neúmyslné jednání.