Resort pana Babiše (včetně jeho samého) zpracovává EET takovým způsobem, který by se dal srovnat ze stavbou domu, která začíná nákupem bytového vybavení, a teprve potom by stavitel zajišťoval koupi pozemku, projektovou dokumentaci, či řešil otázku dostatku financí.
Pomalu, ale jistě, nabývám pocitu, že tady ani tak nejde o EET, ale o byznys s pokladním systémem.
Na Slovensku od 1.dubna platí nová legislativa ohledně EET. Doposud platné registrační pokladny nepřinesly požadovaný efekt (platily jen pro určité subjekty), a tak byla zavedena EET pro všechny. Aby se nemohlo tvrdit, že zavedení EET může malé podnikatele zničit (a to je pochopitelně správné, na rozdíl od dosavadního českého modelu), tak byly navíc zavedeny tzv. virtuální pokladny EET. Tento způsob drtivou většinu živnostníků (jedná se o vystavení max. 300 prodejních dokladů za měsíc) , vůbec finančně nezatíží.
Když ale čtu, co všechno bude u nás EET zahrnovat, co musí doklady obsahovat, co musí pokladny umět, jak mají vymyšlené sankce, jak si nechávají v navrhovaných předpisech zadní vrátka pro dodatečnou legislativu, tak stále mi chybí sebemenší informace o tom, jak se vše bude realizovat v praxi (dostupnost hardware, softwarové aplikace, IT technologie).
Nejsem věřící, ale musím prohlásit: Bože ochraňuj tuto zemi.