Vlákno názorů k článku Přečtěte si, jak lze obejít MOSS, úlet úředníků EU od bomo - Přepis z původního textu:"Zjedno­dušeně: Pokud není něco automaticky...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2016 13:08

    bomo (neregistrovaný)

    Přepis z původního textu:"Zjedno­dušeně: Pokud není něco automaticky prodáváno (bez vaší asistence) skrz internet, je to virtuální produkt a je nutný MOSS."

    Mohl by autor doplnit zcela jasnou formulaci tohoto zjednodušeného pohledu na moss? Z toho jak je věta stavěna nevím zda se na mne moss vztahuje a pokud tedy něco nabízím online (rozuměj je to online služba), ale zákazníka musím odbavit já ručně tj ručně mu pošlu fakturu a nahodím služby tak se nejedná o automatickou činnost a podle vás se na to moss tedy nevztahuje? Takto jsem to pochopil já, ale je možné že chybně, protože ta věta je poskládána nevhodně.
    Samozřejmě článek není v kontextu dostatečně výmluvný ohledně nutnosti stát se minimálně identifikovanou osobou v případě prodeje služby do zahraničí což sice s moss nemusí být nutně propojeno, ale autor se k tomu zrovna moc nevyjádřil viz další články k tématu na tomto médiu.
    Děkuji za vysvětlení vaší zjednodušené formulace k moss.

  • 25. 10. 2016 18:42

    vop (neregistrovaný)

    Já to chápu vzhledem ke skladbě předchozích vět tak, že je v této větě chyba a že by měla znít opačně. Tedy "Pokud je něco automaticky prodáváno (bez vaší asistence) skrz internet, je to virtuální produkt a je nutný MOSS."

    Současně asi platí, že touto cestou kontaktovat autora není efektivní.

  • 27. 10. 2016 16:58

    bez přezdívky

    Ano, přesně tak :) Příkladem je webinář, který je virtuálním produktem, ale nespadá pod MOSS, protože se jej účastníte v době poskytování služby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).