Jak vyplynulo z informací zveřejněných ministryní práce a sociálních věcí, bude usilovat o zavedení dalšího příspěvku v rámci kurzarbeitu.
Ten by však byl pouze pro zaměstnavatele, kterým prokazatelně poklesly tržby nejméně o třicet procent. Tedy pro firmy, kterým již není znemožněn či omezen provoz, avšak došlo k významnému poklesu tržeb.
Současné režimy A a B
V současné době cílený program pro zaměstnavatele s názvem Antivirus obsahuje dva druhy příspěvků na částečnou náhradu vyplacených náhrad med zaměstnancům. V režimu A jde o překážky v práci spočívající v karanténě zaměstnanců nebo uzavření či omezení provozu v důsledku krizových usnesení vlády ČR a mimořádných opatření orgánů ochrany veřejného zdraví. V režimu B o překážky v práci na straně zaměstnavatele v souvislosti s nákazou COVID-19. Zejména vzniklé v důsledku překážek v práci na straně zaměstnanců u jejich významné části, výpadku vstupů produkce nebo omezení odbytu zaměstnavatele. Oba režimy budou fungovat (prozatím) do konce května.
Připravovaný režim C
Plánovaný režim C má představovat „pomoc firmám, kterým klesly tržby o nejméně 30 procent". Žádné další podmínky prozatím zveřejněny nejsou, není známo za jaké období se bude pokles tržeb posuzovat, délka ani výše poskytované podpory atd.
Příspěvek by měl pomoci „nastartovat ekonomiku“. Již dříve ministryně práce a sociálních věcí uvedla, že dokud nebude vše otevřeno, bude určitě trvat režim A. Režim B je na několik měsíců. Chtěli bychom postupně A a B tak, jak se bude situace rozvolňovat, nahradit režimem C, kdy firmy budou mít zájem fungovat a my bychom jim chtěli finančně pomáhat,
vysvětlovala Jana Maláčová na tiskové konferenci k programu Antivirus a ochraně firem a pracovních míst dne 6. dubna 2020.