Myslím že si to omladina sama zvolila při těchto volbách,tím pádem nemám co řešit. Jen ať si vzdělání zaplatí pokud na něj budou mít. Problem vidím jen v jednom že si ho zaplatí jen ti co na něj budou mít peníze ale ne ti co mají studijní schopnosti. Takže se může stát že sice rádoby vystudovaní odborníci v důležitých oborech vlastně budou docela slušnými diletanty,kteří studovali jen kvůli titulu ale ne pro schopnosti a odbornost, holt peníze by rozhodly a ti co by na studium měli a vážili si ho budou mít smůlu protože jejich nemajetní rodiče na to nebudou mít. Tak smůla studentíci, ať žije knížepán.
Přijde mi to fér. Člověk dostane alespoň nějakou páku na pány profesory, docenty a podobnou chamraď, která se jinak převážně dloube v nose a ze studenstva si dělá dobrý den (čest výjimkám) - a to jak úrovní svého výkladu, tak například ochotou komunikovat a používat školní IS. Snad bude více peněz implikovat kvalitnější zaměstnance... pokud se ovšem vláda nechce pouze zbavit finanční zátěže a současně snížit školám příspěvky.
Nase VS produkuji bandu nedouku, kdo se na VS neucil sam, nic neumi a je tezko zamestnatelny.
Kvalita VS je hrozna, soukrome jsou na tom lepe, kamoska delala VSE ekonomku, nenaucili ji tam vubec nic, ted dela soukromou anglickou, nemusi nic umet na zpamet, ke vsemu ma knizky a PC, na zkousku jde s tim, ze vi, jakou ma otazku a na tu se pripravila ... ale rozdil je ten, ze zatimco na VSE stacilo odrikat basnicky, zde to nestaci, zde nechteji chodici knihy, ale lidi, co tomu rozumi a umi si to najit.
Jinak Anglie je priklad toho, ze tam nefunguje skoro nic, soukrome zdravotnictvi zdarma je nepouzitelne a tak si kazdy vse plati, nebo jezdi do Polska a v Anglii jestli platit mizerne skolstvi statni, nebo si priplatit a mit kvalitni soukrome ... tak to si radeji kazdy priplati, statni skolsvi tam zilo z toho, ze bylo gratis, kdyz presli do komercni sfery, bylo zkostnatele a nefunkcni ... v USA maji jenom soukrome VS a maji nejvetsi machry v oboru ... jejich smula je ta, ze ted tam tomu nevladnou technici z MIT ale kravataci z Harwardu .... a proto jdou do kopru a doba USA konci, stejne jako skoncila doba Egypta, Recka a Rima ... ted nastava doba Indie, Ciny etc.
je třeba srovnávat srovnatelné, tj. těžko můžete dát na jednu misku vah českou státní a na druhou zahraniční soukromou - ono totiž to spíše nejprve svědčí o přístupu ke školství obecně v té které zemi a až poté o rozdílech státní a soukromé
co je však nutnou podmínkou je zvýšení platů učitelů, bez toho nikdy nemůže ke zvýšení kvality dojít a to nevím zda od ODS známé stávkami a náběhy na stávky učitelů za jejich vlád, jestli lze čekat ..