Hodí se každá koruna. Proto lidé často využívají možnosti přivýdělku. Pokud to samo jako OSVČ vedlejší nerozjedou s vlastním nápadem a záměrem, uchylují s k tomu, co se nabízí na trhu práce.
Stále se objevují pracovní inzeráty s nabídkou práce z domova, které slibují, ale sliby neplní. Je však chyba také na straně zájemce, že není schopen rozklíčovat, jak nesmyslné je platit za to, že si bude moci přivydělat nějakou tu korunu navíc.
Mohlo by vás zaujmout: V Česku podniká nejvíce OSVČ v historii. Může za to švarcsystém?
Jak rozeznat podvodný inzerát?
Nabídka přivýdělku z domova je pestrá. Od plnění obálek reklamními či jinými propagačními materiály, přes telefonické dotazníky, dotazníky na webu po kompletaci kancelářských potřeb nebo reklamních předmětů. Důležitým a nepřehlédnutelný momentem je, když po zájemci o přivýdělek firma žádá peníze. Třeba proto, aby zaslala obálky nebo jiné zboží.
Čtěte také: Přivydělat si mohou i nezaměstnaní, má to ale svá přísná pravidla
Jednoduše, pokud se jako první věc od svého nového zaměstnavatele dozvíte číslo jeho účtu, kam máte poslat peníze za zboží, které vám údajně bude záhy zasláno, dejte si pozor. Buďte ostražití vždy, když po vás někdo požaduje počáteční investici ještě předtím, než získáte odměnu za odvedenou práci,
radí ředitel pracovního portálu JenPráce.cz Radovan Hypš.
Zásady, jak nenaletět na podvodný inzerovaný přivýdělek
- Nikdy neposílejte nikomu peníze předem.
- Čtěte si pečlivě obchodní podmínky společnosti. Pokud v nich nacházíte nesrovnalosti, od spolupráce odstupte.
- Prověřte si zkušenosti s danou společností na internetu. Jejím vlastním stránkám ale nevěřte, hodnocení mohou být smyšlená.
- Volte raději jistotu menšího přivýdělku, zato u renomovaných agentur či jiných prověřených společností.
- Dávejte si pozor i na nepřiměřeně vysokou odměnu, na niž inzeráty lákají. Právě tento typ inzerce bývá často rizikový.
Mohlo by vás zaujmout: Chcete si z koníčku udělat výdělek? Čtěte 5 tipů, jak na to a na co se připravit