Je to buzerace. Budu marodit po 10ti letech nuceně tzn. Úraz a abych se bál jít si sednout k sousedovi na lavičku že přijde nějaký přeplacený úředník. Spíš by měl kontrolovat lidi snědší pleti kteří jsou hlášeni na úřadu práce a dělají načerno. Ale to už je diskriminace a jiné téma. Tak marodům zdar
Nesouhlasim..mela jsem 1. Neschopenku v zivote po 12 letech prace, na kontrolu prisla pani po 5ti dnech (namatkou?nemyslim) v 8 rano (diagnoza uzkostna porucha s rannim zvracenim,nasazeni leku..kt zabiraji po 2 mesicich..) nevolala vubec a kdybych jeji bouchani na dvere neslysela pry by odesla..a ona se me ptala na telefon a dobu vychazek..normalni a v poradku ze? Ale na lavicku k sousedum jen o vychazkach LOL.
to není upně tak jednoduché, jak si myslíte, zaměstnavatel musí těch kontrol udělat víc a hlavně vám pošle doporučený dopis s výzvou k vysvětlení proč jste doma nebyl. Ale jelikož v dnešní době nikdo nepřebírá doporučené dopisy v domnění, že jsou to exekuce(a asi si myslí, že když to nepřeberou tak to neplatí) tak se pak nesmíte divit, když nereagujete na nic, že vás vyhodí :D Neříkám že je to váš případ
prominte, ale to není odpověd na můj dotaz. zaaměstnavatel může v uvozovkách přijít třeba stokrát, a napsat dopisů kolik chce, kdo vám dokáže, nebo dosvědčí, že jste doma byl, a že zaměstnavatel lže? Na doporučený dopis, jsem slušný člověk, xekuci jsem neplete, nemá to s mým dotazem co dělat, odpovíte, po pravdě, že jste byl doma. Můj případ to není, naštěstí, ale znát odpověd, co dělat a jak se bránit? Poradte. Prominte, ale uritě jste nepracovala v soukromém sektoru.
Otázka je, na kom leží důkazní břemeno: Musí nemocný zaměstnanec dokázat, že byl doma (nedovedu si představit, jak to může dokázat), nebo zaměstnavatel, že byl na kontrole a zaměstnance nezastihl či zaměstnanec nevyvinul potřebnou součinnost?
Mám za to, že důkazní břemeno leží na zaměstnavateli.
Dobrý den,
marodila jsem 1,5 rok (po totální výměně kolena- úraz), první operace a zdělení, že byla zbytečná ,protože je koleno v hrozném stavu a opětná operace celková výměna. Na veškeré vyšetření dvou měsíční čekání (to na vysvětlenou proč tak dlouho marodím).
Celou dobu neskutečné bolesti, chůze o berlích a strašná. Myslíte si , že pomalu 2 roky budu doma zavřená jak vězeň a čekat až mi příjde někdo na kontrolu jestli jsem opravdu doma? Samosebou , že nechodíte do kina nebo po obchodech , jste rádi, že si dojdete na toaletu. To , že pro mě přijela sestra nebo kamarádka a vyvezla mě k ní domů jsem jim byla neskutečně vděčná. Ty samosebou nedodržovaly moje psané vycházky. Můžu Vám potvrdit , že já také ne. A bylo mě to naprosto jedno. Pokud by byl náš zdravotní systém v pořádku mohla jsem začít pracovat za 1/2 roku. To že jsem takto dlouho marodila může jednoznačně náš systém a nevím proč bych měla za to být zavřená doma jak odsouzený. Jinak pracuji a nepamatuji si žádnou moji neshcopenku.
Ono, kontola ano , ale já neměla angínu s kterou se musím léčit v posteli nebo mě neboleli zádíčka. Proto nesouhlasím s kontrolami a nesmírně mi to vadí. Je to ponižující, pokud vidí na neschopence diagnozu(lidé po operacích, onkologicky nemocné)
je to pobuřující a dovoluji si tvrdit hnusné!
Plně s paní souhlasím pokud pracuji celý svůj život platím zdravotní pojištění pravidelně každý měsíc mám své právo i občas onemocnět a nevidím důvod proč by měl nemocný člověk být uvězněný doma jen proto že onemocněl.Čerstvý vzduch každému jen prospěje a napomáhá i k posílení imunity .To že zaměstnaný člověk onemocní neznamená že je odsouzený a nemůže nikam ani na krok a na vyplácení nemocenské má každý pracující občan který si řádně platí nemocenské pojištění ze svého platu nárok.Ve většině případů kontroly chodí i když je nemocný třeba u lékaře a nevidím důvod proč by měl být člověk trestán za to že musel navštívit z nějakého důvodu svého ošetřujícího lékaře nebo podstoupit nějaké další vyšetření,smět si dojít nakoupit atd,
Vážená paní, vaše dávky v nemoci se neplatí ze zdravotního pojištění. Nemocný člověk nemusí být "uvězněný" doma. Podle povahy nemoci, na kterou jste dostala neschopenku a vyplácí se vám dávky v nemoci - ze sociálního pojištění, vám lékař dá vycházky. A ty prostě musíte dodržet. Vy si přece s lékařem můžete dobu vycházek domluvit. Vy "máte právo onemocnět", asi tohoto práva občas využíváte. Právo na nemoc neexistuje. Buďte ráda, že jste zdravá, a nevymýšlejte si nemoci, abyste si mohla občas ulevit v zaměstnání.
Dříve mohl lékař napsat neomezené vycházky. Teď může teoreticky také, ale musí mu to schválit tuším na ČSSZ a podle toho co jsem tak slyšel se lékaři bojí je tím obtěžovat. Bohužel před pár lety byli příliš hlasití lidé co tvrdili, že nemocný má ležet doma a neobtěžovat zdravé (vč. těch nemocných co byli na nemocenské z důvodu např. depresí, či právě třeba doléčovaných zlomenin...)
Při kontrolách se přihlíží i k diagnóze. Jinak onkologicky nemocní pacienti mají možnost požádat si o neomezené vycházky. Jelikož každý nemocný chce dostávat dávky z nemocenského pojištění, tak musí pro to také něco udělat a tím myslím dodržovat nějaký léčebný režim, rozvržení vycházek a tak. Nechceš to dodržovat, tak nedostaneš nic.
Problém vidím v tom, že se tu stanovuje povinnost "bejt živej". Když ležíte v horečkách, když máte obě nohy v gypsu, když po úrazu očí čekáte, až zase uvidíte - těžko se dostanete ke dveřím. (A až vám po třech dnech někdo donese - a přečte - poštu ze schránky, kde leží lísteček, ta "máte smůlu, to jste měli řešit hned"!)
Marodila jsem s nohou v sádře. Kontrola proběhla tím způsobem, že kontroloři zazvonili a když jsem okamžitě neotevřela (se sádrou bez podpatku a francouzskými holemi je to cobydup), tak okamžitě odešli. Naštěstí bydlím v patře, tak jsem je zastihla na schodech, když jsem na ně halekala přes zábradlí. Nebýt toho, tak jsem "nebyla zastižena".
Podruhé jsem našla ve schránce oznámení o tom, že mě nezastihli doma. Jenže to už jsem zase chodila do práce.
Jen mě zajímá co bude, jestli budu doma s chřipkou. To kolikrát prospím skoro celý den ...
Vážení nic jiného nám všem nezbývá když náhodou marodíme třeba s chřipkou doprovázenou horečkou na antibiotikách,podle správy sociálního zabezpečení : nesmíte ležet v posteli,potit se,léčit s v klidu natož usnout to podle ČSSZ v téhle republice je zakázáno!!!!!Vy jako práce neschopný musíte sedět u vchodových dveří vašeho bytu a hlídat kdy příjde kontrola,aby jste jí mohl okamžitě otevřít neb oni vůbec nečekají!!!!!! VOLÁM TŘIKRÁT SLÁVA NAŠEMU ZDRAVOTNICTVÍ A HLAVNĚ ČSSZ!!!!!!!
Vážení nic jiného nám všem nezbývá když náhodou marodíme třeba s chřipkou doprovázenou horečkou na antibiotikách,podle správy sociálního zabezpečení : nesmíte ležet v posteli,potit se,léčit s v klidu natož usnout to podle ČSSZ v téhle republice je zakázáno!!!!!Vy jako práce neschopný musíte sedět u vchodových dveří vašeho bytu a hlídat kdy příjde kontrola,aby jste jí mohl okamžitě otevřít neb oni vůbec nečekají. VOLÁM TŘIKRÁT SLÁVA NAŠEMU ZDRAVOTNICTVÍ A HLAVNĚ ČSSZ.
Dříve se tomu říkalo soudružská návštěva, dnes Vás kontroluje zaměstnavatel a navíc stát. Za porušení léčebného řádu Vás mohou ihned propustit jako hrubé porušení pracovní kázně. A kázeň musí být! Zajímavé, že ten kdo zneužívá je v havloidní demokracii vždy slabší strana, tj. zaměstnanec či nemocný. Spravedlivý je vždy pan zaměstnavatel a stát. Inu vybudovali jsme si stát podle Havla
normální člověk nemarodí schválně jelikož přichází o peníze.chřipku řeším raději dovolenou.měl jsem zlomenou nohu,na to už dovča nestačí.přišla kontrola zrovna když nešla elektrika tak zvonek nešel.opravdu problém.o berlích lítat po sociálce atd.co dodat?asi sem se byl projet na kole mimo vycházku.
nezlobte se na mně, ale znám lidi (někteří mí spolupracovníci), kteří chodí na nemocenskou třeba i třikrát, hlavně začátkem roku, v létě a na vánoce,protože dělám v nepřetržitém provozu(v nemocnici), no prostě to zneužívají, tak těm bych posílál kontrolu každý den a nedej bože aby nebyli přistížení doma třebas jen jednou.Okamžitá výpověď a bez peněz.
Dobrý den, na manžela, když měl rozdrcený kotník, přišla před třemi lety kontrola. Uviděli stavbu s poštovní schránkou a na ní číslo popisné. Jelikož tam nebyl zvonek a na bouchání nikdo nereagoval, tak vhodili do schránky, že v době kontroly nebyl doma.
Vůbec neřešili, tě okna jsou zamřížované a dveře jsou garážový vjezd a celá stavba má 5x8 metrů. Vůbec si nevšimli, že od stavby vede do kopce chodník a o 70m dál byl velká bílá vila. Prostě se jim nechtělo do kopečka po chodníku lesem. Nevedla tam asfaltová cesta = nikdo tam nemůže přece bydlet.
marodím a v tento den okolo 10 hod odchází kamarádka,která byla na návštěvě potkává se mezi dveřmi s mým otcem který mě chodil nakupovat.Jaké ale nemilé překvapení,podle kontroly práce neschopných jsem nebyla v ten den i ten čas doma,na mé ohrazení že mám dva svědky mé přítomnosti v místě bydliště mě bylo zděleno že ani kamarádka a ani otec nejsou důvěryhodní svědci,sebrali mě peníze za ten daný den a moje reakce ,to raději nechtějte ani slyšet
Nevím, proč je tento článek napsán. Za uvedený počet kontrol bych se jako ministr příslušného resortu styděl a ihned bych snížil stav zaměstnanců na OOOZ. Co tam ti lidé, kteří jsou touto činností pověřeni dělají? Vždyť se jedná pouze o 200 kontrol denně v celé republice. Je to směšné.
Soused si pravidelně při neschopence ke svým 40 tisícům ještě přivydělává na pravidelných neschopenkách 55 tisíc protože jezdí po stavbách během neschopenky což je měsíc po stavbách a tam je celý týden .
Nyní mu přišla kontrola protože již celé sídliště takovou potvoru nesnese a po každé kontrole bylo vše v pořádku i když nebyl doma ale 200 km daleko .
Žádné postihy nejsou pokud to má jako soused u lékaře smluvené tak i celé město nic nenadělá.
Paradoxně poslední neschopenka byla na extrémní bolesti v zádech a zvrtlé koleno.