Nemáte pravdu. Případy, kdy při rozsáhlé kontrole FÚ platil zaměstnavatel poměrně velké pokuty máme v naší agendě. U živnostníků jde o oblíbený trik pracovníka FÚ, který položí řemeslníkovi, taxikáři atd. nezáludně znějící otázku, "..... a co mobil, ( internet atd ) jak jej používáte, voláte občas ženě, díváte se na internet ? ....." atd ? Ten nic zlého netuše kývne a statisícové doměření daní za 5 let v kombinaci s pokutou, odradí od podnikání i sebevětšího srdcaře. Nutno podotknout, že zaměstnanec FÚ je prémiově zainteresovaný na výši vybraných sankcí, tak se snaží...........
Asi tak, účet za mobil 1000 měsíčně je spíš nadprůměr, takže i kdyby FÚ neuznal nic (což je velmi nepravděpodobné, vesměs jde jen o snahu "krátit"), tak jsme za 5 let na 60 tisíc. Kdyby se dostal opravdu do "statisíců", tak by to velmi zavánělo tím, že do firmy cpe jako náklad více mobilů pro příbuzné atd. a pak by upřímně to neuznání části nákladů bylo celkem férové.
Jinak ve větších firmách se to běžně řeší tou variantou "benefit", případně právě flat tarifem, kdy zaměstnavateli žádný náklad navíc soukromými hovory nevzniká. Neslyšel jsem, že by tohle někdo z FÚ výrazně rozporoval, tady prostě možnost rozpočítávání neexistuje, když je to jasně na faktuře jako fixní částka.
Nedalo mi to, podívala jsme se do toho spisu. Dle záznamů v papírech našeho zákazníka vyřadila kontrola z FÚ panu XY ( OSVČ maloobchod ) z nákladů za 60 měsíců polovinu měsíčního tarifu T-Mobile tj.částku ve výši Kč 55 tis. a polovinu nákladů poskytovateli internetového připojení UPC ve výši Kč 41 tis. v provozovně a kanceláři. Pan XY musel uhradit na účet mimořádnou platbu ve výši Kč 108.555,- Samotný výměr nemám k dispozici, tak nedokáži rozklíčovat, co je co, je to pod názvem sankce, penále, doplatek daně. Předpokládám, že doplatek daně je tak něco do 20 tis. zbytek jsou sankce. Předpokládám, že máte hafo zkušeností z této problematiky, neboť působíte jako mistr světa.
A jako “mistr světa” se Vás ptám, kde jsou ty statisíce, o kterých se psalo v prvním příspěvku?
Protože 108 tisíc mi jako statisíce doměřené daně nepřipadají, když sám píšete o cca 20 tisících. . Nerozporuji přitom, že to v součtu není málo, ale statisíce doměřené daně vypadají jinak... O zbytku se dá jen spekulovat, jelikož neznáme výměr.
18. 9. 2019, 00:36 editováno autorem komentáře
Případy, tedy ty sta tisíce. Pokud to myslíte takhle. Já jsem však napsala doslova, "Ten nic zlého netuše kývne a statisícové doměření daní za 5 let v kombinaci s pokutou......! Sta tisícové doměření není 108 tisíc ? Jakého kmene mluvíte řečí ? Více obecné bystrosti a pozornosti, když už Vám chybí intelekt a pokora.
18. 9. 2019, 11:36 editováno autorem komentáře
Aha. Takže až budete tvrdit, že za chleba utrácíte miliony a já to budu rozporovat, tak mi budete oponovat, že tím myslíte celou pražskou populaci?
Jestli mne chybí intelekt a pokora, Vám zase chybí logika. A stahujete kalhoty, když je brod ještě daleko.
Přeji hezký den a hodně štěstí vašim klientům, když jim nedokážete zvrátit takovéto blbosti ze strany FÚ.
A to je mobil ještě v pohodě oproti služebnímu autu, protože u mobilu aspoň FÚ řeší jen provozní náklady. U služebního auta si vymysleli, že už sama skutečnost, že zaměstnanec má možnost použít služební auto pro soukromé účely (bez ohledu na to, jestli ji opravdu využije), se mu počítá jako nepeněžní příjem ohodnocený na jedno procento pořizovací ceny auta měsíčně. A to není zrovna málo.
Tak auto úmyslně neřeším, protože to je něco jiného, tam náklady navíc vznikají, pokud auto využíváte k soukromým účelům. Jinak to 1% u auta si nevymyslelo FÚ, ale na to je přímo zákon, kde je jasně stanoveno, že pokud má zaměstnanec možnost užívání služebního auta k soukromým účelům, tak se to 1% z pořizovací hodnoty auta zaměstnanci započítá do jeho daňového základu.
Sice tvrdíte, že to není zrovna málo, ale pro zaměstnance je to stále velmi výhodné oproti tomu, kdyby si měl to samé auto koupit na sebe a živit ho.