Vlákno názorů k článku Při otevření stánku s občerstvením si dejte pozor na výběr živnosti i hygienu od Nechtějící zástupce - A co kdyby někdo chtěl mít živnost, kterou...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 7. 2010 9:34

    Nechtějící zástupce (neregistrovaný)
    A co kdyby někdo chtěl mít živnost, kterou byste již zařadili mezi hostinské živnosti (třeba zmíněné podávání rozlévaných nápojů, přípravu minutek a grilované potravy), nemá na to podle načí právní normy patřičné vzdělání a nechce žádného způsobilého zástupc na šest let?

    Jak je to v Česku s body E a F, §21 Živnostenského zákona:
    - Uznání odborné kvalifikace, vydaným uznávacím orgánem podle zákona o uznávání odborné kvalifikace
    - Ověření nebo uznání dosažené úplné kvalifikace pro příslušný obor na základě zákona o uznávání výsledků dalšího vzdělávání
  • 20. 7. 2010 9:47

    Draha (neregistrovaný)
    Bod E - jedná se o zákon č. 18/2004 Sb., o uznávání odborné kvalifikace a jiné způsobilosti státních příslušníků členských států EU... tento zákon upravuje postup uznání odborné kvalifikace, pokud by jste ji získal v jiném členském státě EU nebo členském státě Dohody o Evropském hospodářském prostoru či Švýcarsku.

    Bod F - jedná se opět o zákon, který upravuje uznání odborné kvalifikace formou udělení autorizace - zákon č. 179/2006 Sb.,.

    V obou případech musíte doložit tedy nějaké vzdělání či praxi v oboru.

    To Tulda: "Pokud tedy dochází k výrobě a prodeji potravinářských výrobků či pokrmů bez přímé konzumace v hostinské provozovně, jedná se o živnost volnou. Rozlišení balené x nebalené, rozlévané x nerozlévané je sice všeobecně rozšíření úzus, ale chybný výklad." - mohl/mohla by jste nám uvést správný výklad? Člověk vychází zpravidla pouze ze zákona viz obsahová náplň pro Hostinskou činnost: "Činnosti spočívající v přípravě a prodeji pokrmů a nápojů k bezprostřední spotřebě v provozovně, v níž jsou prodávány".
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).