Demagogie se tu bohužel dopouštíte vy. V článku se přece nikde nepíše, že by dovolenou nebo odstupné zaměstnancům proplácel stát z nemocenského či sociálního pojištění. Jde o to, že jim je vůbec někdo proplácí. Zaměstnanci mají tím pádem oproti OSVČ lepší podmínky, protože OSVČ tyto položky neproplatí nikdo.
Zaměstnanec si může vzít dovolenou, dostane za to od zaměstnavatele peníze a nemusí se obávat, že po návratu z dovolené zjistí, že přišel o práci. Naopak když si vezme dovolenou OSVČ, žádné peníze od nikoho nedostane a navíc se může stát, že zatímco se bude dovolenkovat, přijde o zákazníky, kteří mezitím přejdou ke konkurenci.
Stejně tak, když přijde o práci zaměstnanec, dostane (nebo měl by dostat) od bývalého zaměstnavatele odstupné. Když přijde o práci OSVČ, nedostane od bývalého zákazníka ani vindru.
Máte sice pravdu v tom, že zaměstnanec prvních 14 dnů nemoci opravdu nedostává peníze z nemocenského pojištění (4.-14. den mu proplácí zaměstnavatel, nikoli sociálka), nicméně alespoň někdo mu ty dny 4.-14. zaplatí, zatímco OSVČ za stejné období nedostane nic.
Kromě toho si narozdíl od zaměstnanců OSVČ musejí sami shánět zákazníky (a když je neseženou, nemají žádný příjem), obstarávat si pracovní pomůcky, vyřizovat vše co se týká úřadů a daní atd. Zaměstnanec jen přijde do práce, 8 hodin pracuje, pak jde domů a nic jiného neřeší, protože vše ostatní za něj zařizuje jeho zaměstnavatel.
Na nic z toho p. Štěch (a jemu podobní) při srovnávání zaměstnanců s OSVČ samozřejmě nepoukazuje, protože kdyby to udělal, muselo by mu být jasné, že takzvaně "porovnává hrušky s jabkama". Když obě skupiny mají diametrálně odlišné startovní podmínky, není myslím nic divného, že se liší i výše jejich odvodů.