Tak, co už se taky těšíte na 1. 12. 2016 jako já? Doufám, že už jste se psychicky přichystali na to, že Vám končí bohaté časy okrádání státu na daních. Ráj to na pohled. A už se těším na volby do poslanecké sněmovny, kde když dá bůh Babiš získá alespoň 35%, aby byla jistota, že se ke kormidlu nenajde nějaký šmejd, který by to chtěl zrušit.
Bohužel EET je špatně připravené.
Dál je možné pokračovat starým způsobem u jidla s sebou.
Prodejem voucherů minimálně do 1.3.
Nabidnutí jedné účtenky vicekrát.
No a pro otrlé prosté nenamarkování.
Ti poctiví budou mít vyšší náklady a zdraží a ti nepoctiví se budou jen smát.
Tak se těšte.
- Dál je možné pokračovat starým způsobem u jidla s sebou.
Velmi snadno kontrolovatelné. (Následuje vysoká pokuta...)
- Prodejem voucherů minimálně do 1.3.
Pro zákazníka dost nepohodlné. Navíc i pro obchodníka je to nákladné.
- Nabidnutí jedné účtenky vicekrát.
Velmi snadno kontrolovatelné. (Následuje vysoká pokuta...)
- No a pro otrlé prosté nenamarkování.
Velmi snadno kontrolovatelné. (Následuje vysoká pokuta...)
Já neříkám, že EET bude fungovat na 100%. Nicméně zatím jsem od chytráků v diskuzích, i článcích zde, nenarazil na něco, co by lehce, snadno, s minimálním rizikem a náklady fungovalo. No, uvidíme do 2 let, až se to zaběhne a odladí.
To co jsi napsal nedává smysl.
Ale možná to myslíš tak, že EET nahlásí jen první účtenku a další nehlásí? Pokud jsi to tak myslel, tak to je od tebe naprosto naivní nepochopení fungování EET.
No nic, zkus to, a uvidíš. (Mimochodem, i ta představa, že budeš mít v pokladně účtenky na 326,70-, 326,80-, 326,90- atd. je také velmi... naivní.)
Ale jde to. Bude účtenka ke každému pivu (Lze jich (dle zákona) udělat n dopředu.) . Na stole jich bude spousta. Nakonec přijde číšník a udělá zrcadlo. (Mimochodem rozpočítat stůl na jednotlivé stolovníky dle EET vpodstatě nejde.
A když tam host účtenku nechá, tak ji dostane další a další a další ...
Ono by to šlo udělat i elegantnějším způsobem. Předevidovat každou položku jidelního a nápojového lístku.
Přijde vrchní a položí na stůl desky s evidencí.
Tržbu sečte starým způsobem nechá si zaplatit a zeptá se. Budete si přát potvrzení o zaevidování tržby ? No a pak už záleží na zákazníkovi.
Jaký je rozdíl mezi krácením tržby u jídla s sebou před a po zavedení dle mého se sankce ani způsob odhalení nemění = EET nefunguje.
Ano je to nákladnější ale to je i EET + placení daní.
Odpověď již máte. = EET nefunguje.
Pouze poslední je účinné. Nenamarkovat účet je skutečnost kdy EET funguje.
Není to malý efekt za hodně peněz ?
Nejde o to, jaký je rozdíl, ale o to, že velmi lehce jde namátkově kontrolovat, zda to bylo skutečně jídlo s sebou.
Nejde jen o náklady (a jaký má smysl korunu ušetřit, a 0,7 Kč za "ušetření" zaplatit?). Jde i o nepohodlí, náklady a riziko zákazníka.
Jinak řečeno, na tohle se ti skoro každý vykašle.
To je velmi snadno kontrolovatelné, sankce vysoké (mnozí to pochopili, a právě proto tolik kvůli výši sankcí křičí), tudíž velmi rizikové. Tudíž ne že by to nešlo, ale nevyplatí se to. Takže vlastně nejde.
Ale pochopil jsem, že každý uvažujeme jinak. Ty uvažuješ jde to ve smyslu, jestli to jde udělat. Já ve smyslu jako ty + jestli to má i ekonomický smysl dělat, jestli se to vyplatí. Pokud to jde, ale nevyplatí se to, tak to pro mě nejde, pro tebe to jde.
Zde jste bohužel nepochopil, že se jedná pouze o jídlo s sebou odnesené s sebou.
Jaký má smysl korunu zatajit při nákladech 0,7 pokud máte náklady na nezatajenou korunu 0,5 mevím. Je to otázka spíše na dańového poradce.
Bohužel zde jste to opět nepochopil styl provedení.Nabídnou 1 účtenku vícekrát je nekontrolovatelné.
Co se to vyplatí nevím, ale v každém případě to bude něco stát a ceny se navýší.
vy ste lidi uplně vylízaný. udělám skript, který při vytvoření účtenky vypne internetové připojení. pokladna regulérně počká dvě vteřiny, na to je norma, a pak vytiskne účtenku bez fiskálního kódu. pokud si jí zákazník vezme, stisknu "fiskalizuj", internetové připojení se obnoví, a se zpožděním 5 vteřin dostanu kód. pokud si jí zákazník nevezme, stisknu ctrl+"fiskalizuj", účtenka se smázne a internetové připojení se obnoví až potom. fakt si myslíte, že EET slouží k evidenci tržeb?
Jednodušší by to jistě bylo, neb to je méně práce :-). Zejména, pokud dotyčný doposud nefixloval ve velkém. Ale mám za to, že příklad výše měl sloužit jako praktická ukázka jedné z možných cest, jak EET obcházet.
Samozřejmě odhlížím od toho, že ten skript by byl pravděpodobně při kontrole upraveného zařízení (či SW) odborníkem zjistitelný.
samozřejmě že script je "vidět" jen při přihlášení pod určitým oprávněním. jakmile se odhlásíte a znovu přihlásíte jako user1, script ani funkci tlačítka ctrl už nikdy nikdo nenajde.
a ano mělo to sloužit jako příklad jedné z tisíce možností, jak eet obejít - která skoro nic nestojí a dá se uplatit v každé pokladně.
odezva je zákonem nastavená tak, že možná i většina prodejních míst to nebude stíhat. internet tady prostě není na takové úrovni. a jistě se dá upravit router tak, aby se pak dal měřit doalelujá, a latence bude deset vteřin a nikdo s tím nic nenadělá. není totiž povinnost použít nejdražší připojení, naopak podle MF stačí jakýkoliv bazarový tablet.
prostě vymejšlíte hovadiny v systému, který vyřadí jen pár důchodců a matek na mateřské, co prodávají přebytky ze zahrady a strašidýlka přes fler, a nikdy by se nedostali přes nezdanitelné minimum - zatímco kdo daně neplatil, má již nyní v testovacím provozu drahé a náležitě upravené pokladny, se kterými se vysměje i eet. se proberte už!
tak zaprvé ne mně, mně je to jedno a eet se mně netýká - jen na rozdíl od některých diskutujících zde, jejichž jedinou účetní kvalifikací je závist, já vím jak pokladna funguje. čímž zjišťuji, že k evidenci tržeb skutečně posloužit nemůže.
tedy odezva mojeho mobilu a právo fiskalizovat účtenky dodatečně není moje výmluva, ale standardní nastavení systému, takhle to prostě je koncipované. tak těžko za to mohou někoho sankcionovat. to že pokladna má čekat na kód dvě vteřiny a pak vydat účtenku bez něj, není můj výmysl ani ničí naschvál, takhle to prostě je popsané. v dokumentaci není nic o tom, že když si úředník někam přinese svůj mobil a bude mu něco fungovat jinak, že mu bude něco jasný.
Možnost neodeslat tržbu okamžitě, ale dodatečně má být pouze výjimečná. Pokud to někde chce dělat trvale (kvůli špatnému internetu) tak má možnost zažádat o zjednodušenou evidenci (posílat jednou za 5 dní). Zároveň není nikde řečeno, že se nemůže čekat více než dvě sekundy. Takže pokud někdo potřebuje opravdu rychlou odezvu, tak se očekává, že má dostatečně kvalitní připojení. Pokud někdo v pohodě čeká jestli si zákazník vezme účtenku a na základě toho ještě něco zadává do systému, tak zrovna tak už může mít nastavenu delší dobu na odezvu.
Dale jsou zde ruzne "kreativni" praktiky operatoru u levnych tarifu. Napriklad ten, ze data uctuji zakrouhlene po 1 MB za urcity cas. Takze kdyz behem hodiny udelate tri EET transakce co spotrebuji 3x 16 kB, po hodine vam neni odecteno 48 kB, ale celych 1024 kB. To jsou bezne praktiky zdejsich operatoru pro "plebs".