Tohle ještě jde, ale stále ještě je módou tzv. pohledový beton. Tedy jakože levné, ekologické, prosté (v jednoduchosti je krása), přírodní.... a pohledový beton stojí, tedy ten kvalitní, až 10-20x více, nežli ten obyčejný. Při výrazně menší životnosti povrchové úpravy.
I když tohle je také mizérie. Cena hádám 60% "klasiky", životnost, technická i pohledová, zlomková.
Dovolím si svoj názor.
Trendy sa zmenili. Trendom je to isté čo pri domoch. Každých 5 až 10 rokov sa presťahovať. Taký istý trend ako časté menenie zamestnávateľa. Už to nie je 40 rokoch pracovať na jednom mieste, 70 rokov žiť na jednom mieste.
Aj nábytok sa stal módnou záležiosťou. Lacnejšie, ale módne. Minimálne kým neprídu deti.
Niektorí majú stále radi starožitný nábytok, ale všeobecný trend je spotreba. Aj autá (neraz drahšie ako celé zariadenie bytu) sa menia po 3-4 rokoch, nie ako kedysi po 20-30.
No, v článku píše o velkých plánech do budoucna, že prý tomu věří. Že by dnes nějak vydělával, o tom tam nic není.
Ostatně tyhle kartóny, to je taková drobná módní vlnka už desítky let. Občas s tím někdo nadšený přijde, a rychle toho zase nechá. Takže já si opravdu o výdělcích, a perspektivě tohoto kšeftu nedělám iluze. Což není spekulace do budoucna, ale zkušenost z minula.
Vždyť si to vezmi, třeba hned foto č. 2. Co tam vidím? Stůl a dvě štokrlata. Oč je to levnější, nebo hezčí, nežli ze dřeva? Rám a nohy jsou dřevěné. Na tom je kartonová deska, ta je sice trochu levnější, jenže tohle zlevnění přebije nutnost použít sklo, takže zase nic. No a kdo chce mít na stole sklo? Tahle móda skončila někdy v roce 1985. Dřevo je hezčí a příjemnější. K tomu se ten kartón snadno zničí okopem, nebo rozlitím, a potom je to sakra DRAHÁ sranda, bez jakýchkoli jiných výhod. No k tomu si ještě připočti, že ten kartón je, kvůli malé pevnosti, dost tlustý. Takže se ti snižuje místo pro nohy. To by mi také velmi vadilo.
Štokrlata, tam skoro jak provokace působí tvrzení o řezání kartónu laserem. Takže budeš mít supr hrany.... o které přijdeš po PRVNÍM POUŽITÍ. Ohnuté, dost nepravidelně, za chvíli znečištěné, nevyčistitelně. A nevím jak ty, ale já jsem zvyklý u stolu na židli s opěradlem. Tady se sezení dělá ne podle ergonomie a potřeb uživatele, ale podle výrobních možností nevhodné technologie, kde opěradlo neuděláš.
Řekni sám:
1) Kupil by jsi si to?
2) O kolik více, nebo méně, by jsi za to byl ochoten zaplatit oproti dřevěnému nábytku? Míněno relativně, v procentech.
Ona to opravdu není žádná novinka, u nás můžeme začít od kdysi extrémně populární stavebnicové Rolpy, ale minimálně ve formě doplňků se to vyskytuje všude možně. Třeba v Ikea obvykle něco z této oblasti najdete.
Nevidím v tom nic špatného z hlediska doplňků a levných alternativ, otevřeně řečeno se mi ale docela příčí představa, kdy z toho někdo začně dělat "designový luxus" (nebo alespoň nadprůměr). To už se skutečně suneme do momentu "děláme z lidí blbce", důvody tu v podstatě už padly.
I když zase z druhé strany proč ne :-)
V tomto případě totiž vidím jako typického zákazníka spíš někoho z kategorie "rádoby ekologicky myslící hipster" a tomu to, že bude za blbce, v podstatě patří...
k tem vasim trendum mate nejakou statistiku, myslim vymenu domu za 5-10 let, drahyho auta za 3-4 roky a fluktuaci v zamestnani (myslim core zamestnance ne nekvalifikovanou pracovni silu).
muzete mi tyto data poskytnout, at vim zda je neco trend uz pri 1% populace nebo pri 2%.
dekuji.