Vlákno názorů k článku Supermoderní vzhled? Do zaměstnání rozhodně NE! od Alky - Ono se to má asi takto: Zaměstnanci velké...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 11. 2007 10:04

    Alky (neregistrovaný)
    Ono se to má asi takto: Zaměstnanci velké firmy dříve nebo později jdou "sami" do nějakého jednání s klientem či partnerem - pracovnice na přepážce stejně jako dealer nebo konzultant (liší se jen to, jak často a případně "jak moc mimo dohled" jsou). Když zavedete "uniformu", může majitel být v klidu, že jeho pracovník nezvolí nějaký příšerný "model" zrovna před klíčovým jednáním, nemusí to každý den kontrolovat. Zatímco když se povolí uzda a zaměstnanci zkouší různé kreace, dříve nebo později to někdo přežene - muž jednatel si nechá do obličeje nastřelit stopadesát cvočků, žena jednatelka se učeše jako šlapka... A obchodu to ublíží.
  • 26. 11. 2007 12:56

    Daniel Morávek
    Souhlasím s Vámi. Problematika oblečení má spíše význam při řešení obchodních záležitostí. Pokud máte v práci extravagantnějšího kolegu, kterého znáte a víte, že má své pracovní (a třeba i lidské -o to tu ale tolik nejde) kvality, je vám v celku jedno, jestli přijde s punkerským čírem, či tetováním přes půlu obličeje a v roztrhaném žlutém obleku s obrázkem Taťky Šmouly. A upřímně, co je komu do toho :-) Ale pokud by ten samý kolega šel na jednání s nějakými např. potenciálními obchodními partnery a přišel by v korzetu a v kulichu s bambulí, který by nesundal, nastává problém. Partneři nevědí, že kolega je velice schopný a do popředí se dostává jeho vzhled, který nevzbuzuje (ač sám jsem proti předsudkům) přílišnou důvěru. Oblek při obchodním jednání je tak na místě. Nemá zde podle mě význam anulovat osobnost člověka, ale spíše nerušit partnery, aby se všichni dokázali soustředit na jádro věci a to je předmět obchodu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).