Já se v práci internetem odměňuji. Udělám nějaký úkol a za to si dám 5 minut na netu. Na FB v práci zásadně nelezu, hromada věcí je jinak stejně blokovaných. Na netu jsem snad i 2 hoďky denně, ale na výkonu se to projevuje jenom pozitivně, bez netu bych dal už dávno výpověď kvůli zrůdně monotonní sedavé práci, která nění vůbec sexy. Ale která procesní administrativa je. A vůbec, co mě tu zdržujete, musím pracovat!
Aby jsi se nedivil. Konkrétně třeba AuditPro od firmy truconneXion (která je zmíněná v článku) je nainstalován u tebe v počítači a nejenom že sleduje veškeré spuštěné aplůikace, ale ještě navíc sbírá data z prohlížeče, takže je ti celá proxy k ničemu.
AditPro je aspon podle webu asses management a performance monitor system. O sledovani konkretnich cinosti uzivatele, tam neni ani zminka.
Krome toho pokud clovek pouzije webovy proxy, tak ani samostnej prohlizec nevi jakou adresu si vlastne clovek prohlizi, takze to nemuze vedet ani zadnej monitorovaci system ani pokud by byl schopnej ziskat data z prohlizece, o cemz dost pochybuju...
Tu zna kazdej kdo vi aspon neco o HTTP ;). Pro prohlizec je adresa, co zadas do webovyho proxy pouze jedno z poli formulare. Ale jedina adresa se kterou pracuje je adresa proxy...
Pokud není proxy nastavená, tak se z URL vytáhne název serveru a na ten se pošle požadavek. Pokud je nastavená proxy, tak se požadavek s trochu jinou strukturou pošle na proxy server. V historii máš pak uloženou tu adresu z adresního řádku a na proxy nezáleží. V obou případech se ale zadaná adresa použije jako identifikátor toho, co chceš v prohlížeči zobrazit. A pokud není použito šifrované připojení, tak lze tuto adresu jednoduše zjistit.
Nicmene tenhle pristup ma taky nektery nedostatky. V logu bude, ze lezes porad na stejny server, pak se da zjistit, co dela a neni nic jednodussiho, nez ho proste zablokovat - k praci ho zrejme potrebovat nebudes :-). Z toho url sice nic nepoznam, ale staci zadat do prohlizece a vim, ze si lezl na seznam. Udelat na to nejaky automat je otazka chvilky. Cekal bych, ze to aspon osetri, aby to fungovalo jenom ze stejneho pc.
Samozrejme, clovek by na to prisel hned, ale pocitac tezko. A prave proto firmy pouzivaji takovyhle systemy, aby nemuseli zamestnavat armady cmuchalu, a zadnej system neni dokonalej, takze pravdepodobnost odhaleni je prakticky nulova. Ostatne upravit to webovy proxy, aby parovalo URL treba s cookies v prohlizeci, taky neni zadnej problem... Ale proste to neni potreba...
Prohlížeč samozřejmě ví, na jakou adresu lezeš, protože jí sám zadáváš do řádku s adresou. To jedině že bys zadával do adresy url a na proxy se to nějak směrovalo do jiných cílových adres (takže třeba místo www.nasefirma.cz by to lezlo třeba na facebook), ale to snad běžně nikdo nedělá.
Pokud vám to nedošlo, tak tyhle systémy nejen ukládají každé ťuknutí do klávesnice, ale taky obrazovky, práci se soubory atd. Do práce choďte včas, z práce taky a internet si surfujte doma a za svoje.
:D, jasne. I kdyby takovy systemy existovali (jakoze tezko by dokazaly takovy mnozstvi dat zpracovat, resp. naklady na zpracovani dat by byli neumerne vysoky), tak bych se u takovyhleho zamestnavatele asi dlouho nezdrzel :).
Jinak chodit vcas se da s volnou pracovni dobou celkem dobre ;).