Tak zrovna těchto se eet netýkalo, netýká a docela jistě týkat ani nebude. Jedná se o nahodilý příjem dotyčné fyzické osoby. Pokud teda ona babička neprodává jahody od zahrádkářů z celýho okresu a tetka není vyhlášenou vetšnicí. Znáte to, jen sleze sníh, tak se z dědinou šinoucího se vrakoauta line břeskná dechna a tu přeřvává Nááábytééék, starý nááábytéééék, vykupujéééme stáárýýýýý náááábytééééééék, rááááámyýýýým obraázýýýýýý..............
Nehledě k tomu, že na to, aby evidující dostál povinnosti, žádnou pokladnu nepotřebuje.
U nás Vietnamec má EET od začátku, účet dává jen pochybný zákazník - takový kterého nezná a nebo zná, ale přijde mu, že by ho mohl naprášit :) A když jsem se s ním o tom bavil, proč to zavedl dobrovolně, tak mi řekl, že spousta jeho známých to zavedla, že to ničemu nevadí, protože většinu nákupů u nich dělají lidi, které znají a ví, že si účet neberou ani když by jím ho cpali, tzn se nemusí bát, že by jím stoupla tržba. Je naivní si myslet, že zrovna Vietnamci budou danit vše, zrovna v těchto kruzích se drtivá většina tržeb odehrává mimo (minimálně co mám já možnost sledovat jak naše tržnice tak okolí)
Nevydávám vlastní zkušenost za všeobecně platnou. Ale s pár lidmi, kteří pro ně pracují, se znám. Protože jim nedůvěřují, neustále je hlídají a prohledávají jim před odchodem domů kabelky, plus platí na ruku pět peněz, tak k nim prodavačky moc loajální nejsou a já se jim nedivím, že se podělí o zážitky z práce. Svého času mě překvapilo, že měli výpadek oblečení, protože líní Češi nechtěli pracovat. Stali se z nich pas.áci a zahradníci. Zažil jsem i permanentně otevřenou kasu. Takže si přílišné iluze nedělám. I náš pekař přestal prodávat cizí výrobky, aby se EET svého času vyhnul. Dříve se Vietnamcům moc na paty nešlapalo, protože minimálně v řadách policie panoval názor, že jim nebudou věnovat pozornost, protože se nepřiživují na našem sociálním systému. Zavřeli nejen obě oči, ale pro jistotu sundali i brýle. Oni to dělají i u varen, takže se není čemu divit.