Zaznamenávám to pravidelně. Vyhrajeme spor a OFŘ napíše, že se sice musí řídit rozsudkem, ale protože se soud nevypořádal s jeho argumenty doměřuje věc znovu. V případech, kdy je zrušeno rozhodnutí, protože soud dojde k závěru, že klient unesl důkazní břemeno, dochází pravidelně k doměření z důvodů údajného zapojení do daňového podvodu. Často je jedinou záchranou až 10 letá prekluzivní lhůta, což je pro většinu podnikatelů neudržitelný stav.
Existuje možnost jak přenést chyby úředníků přímo na osoby a to jsou trestní oznámení za zneužití pravomoci veřejného činitele, což evidentně činí, když prohraje FU spor a následně žádat náhradu škody přímo na člověku, to co nevyplatil stát.
A stát jsme my všichni, takže chyby úředníků a nastavení státní správy od Bureše stojí peníze nás všechny a potom není na sociální služby.
DPH je nacase zrusit a znovu ju nahradit danou z obratu. DPH je obycajny podvod na konecnych spotrebiteloch. Vyhodna je len pra spekulantov, ktori vdaka nej okradaju stat o nehorazne sumy. Zbytocne su zatazena danove urady, sudy, velakrat nieto koho stihat za podvod, lebo posledny clanok moze byt aj bezdomovec, ktory sa da na tento podvod nahovorit, alebo iny "biely kon", ktoreho uz nikto nenajde.
daň z obratu je fakt super.
jeden podnikatel, například překladatel nebo zedník, vytvoří práci za milion korun - takže má obrat milion a zisk milion - a zaplatí daně z milionu.
druhý podnikatel, například obchod s potravinami, vytvoří prodej za milion, za devět set tisíc nakoupí zboží - takže má obrat milion a zisk sto tisíc - a zaplatí daně taky z milionu?
Rozdíl mezi koncovou cenou zboží a penězi použitými na její výrobu se zove ZISK.
Obrat je ekonomický termín, znamenající množství finančních prostředků přijatých ekonomickým subjektem za konkrétní účetní období. Například, u obchodníka je to souhrn toho, co zákazníci zaplatili za zboží, v některých kontextech se též označuje jako tržby.
Souvislost se ziskem a náklady (zjednodušeně): obrat = náklady + zisk
moc tomu jezevče nerozumíte, tak věřte těm, co tomu hoví. vždyť ani to, co píšete, není zisk.
je rozdíl mezi obratem dle ZDPH a daní z obratu, víte?
Rozdíl mezi koncovou cenou zboží a penězi použitými na její výrobu se zove základem daně z obratu.:-) obrat má i v ekonomice více významů.
vy si pletete i marži se ziskem.....
Škoda, že aktuální české daňové právo žádnou daň z obratu nezná. Ta platila před rekodifikací daňového práva k 1.1.1993. Daň z obratu byla nahrazena DPH. A jen tak mimochodem, ne všechny vstupy má plátce s DPH, tudíž metodika výpočtu DPH, jako vykázané daně na výstupu (základ pro výpočet je tržba či příjem) - vykázaná daň na vstupu (kdy základem je daňově uznatelný náklad či výdaj), je v mnoha případech pro plátce DPH méně výhodná než postaru počítaná daň z obratu. Největší chybou DPH jsou rozdílné sazby, kdy docházelo k daňovým únikům (kauzy lehkých topných olejů). Jednotná sazby by zjednodušila i administrativu daně.
V prvé řadě daň z obratu neplatí podnikatel, ale zákazník, podnikatel ji pouze odvede státu.
Pokud pamatuji, jak byla daň z obratu kdysi dávno zavedena, tak se daň z obratu přirazí ke koncové ceně (proč by si stát mě nechat unikat daně z části ceny - nemluvě jak by se to kontrolovalo), ovšem pouze při prodeji koncovému zákazníkovi. Při prodejích mezi “firmami” (plátci daně) se prodávalo bez daně z obratu.
Samozřejmě se s tímto mohutně podvádělo (pokud celou daň platí poslední článek, je motivace k podvodu mnohem vyšší, než když každý z článků prodejního řetězce odede daň z vlastní “přidané hodnoty”) - proto se přešlo na daň z přidané hodnoty.