Názory k článku Uchazeči o práci se bojí projevit. Opusťme už zamindrákovanou ustrašenost

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 4. 2018 7:36

    Tom (neregistrovaný)

    Já jsem byl v poslední době několikrát na pohovoru. To co píšete v tomto článku je ještě velmi slušné.
    Z pohovorů jsem měl pocit, že si ze mě dělají legraci, jakoby si krátili chvíle nudy. Chtěli mi dokázat, že jsem hlupák. Jako v té divadelní hře Blbec k večeři.

  • 10. 4. 2018 8:53

    Káča (neregistrovaný)

    Ano i ne... Samozřejmě na tom článku něco je, ale trochu chybí také druhá stránka věci... potřebovali bychom k tomu i lidi podobné Michaelu Douglesovi alias režisérovi... Vidím, jak se vybírají noví zaměstnanci u nás ve firmě a s náborem do show to rozhodně nic společného nemá... bohužel:-/

  • 10. 4. 2018 8:57

    slavík (neregistrovaný)

    Dobrý den,
    chci se také podělit se svojí zkušeností s tzv. HR manažerem. Po 25 letech soukromého podnikání, jsem si řekl, že zkusím něco nového. Zareagoval jsem na nabídku, která se několikrát opakovala, tak jsem to chápal, že se na tuto pozici hlásí minimum lidí. Dal jsem do kupy jednoduchý životopis a zaslal jej s myšlenkou, že zbývající sdělím HR manažerovi až při pohovoru. Na druhý den jsem dostal odpověď, že děkují za zájem, ale kandidáta již našli. Takže smůla. Jenže za týden vyšly inzeráty v několika médiích znova. Tak jsem udělal profesionální chybu, jak jsem se později dozvěděl, že jsem vůbec odepsal panu HR manažerovi zpět. Ten mi jen sdělil, že tím, že jsem odepsal zpět jsem je jen přesvědčil, že se rozhodli správně, že mě nepozvali k pohovoru no a pak už to klasické, že mě přeje hodně štěstí do další práce a bla.bla.bla.
    Co chci říct závěrem: že první kdo porušil profesionalitu byl ten HR manažer, že vůbec odpověděl na můj "zkušební dotaz" a v jeho odpovědi jsem poznal tvrdé znaky arogance z pozice jeho vydobytého místa. Mám 25 let zkušenost s příjímáním lidí, ale nikdy jsem si nedovolil někoho soudit podle životopisu, ale vždy jsem s každým zájemcem jednal osobně. To je důvod, kde ty lidi se zájmem o práci skutečně najdete. A jestli Vám někdo říká, že by ty "tisíce" životopisů nikdy nezvládl, tak na místě HR manažera nemá co dělat. Myslím, že v dnešní době není doba, kdy se na každou pozici hlásí stovky lidí a tak přichází na řadu buďto známosti, nebo pouhá pohodlnost a alibi z vykonávané práce.
    A já po této zkušenosti s tímto HR manažerem jsem se rozhodl i nadále podnikat a vůbec neuvažovat nad nějakou změnou. Lidské vztahy v této době jsou pro mě totiž úplně šílené. Proto se budu snažit i nadále dodržovat hlavně to co mě naučil život a pokračovat v linii slušnosti, pokory a vstřícnosti ke každému.

  • 10. 4. 2018 11:18

    * (neregistrovaný)

    Dělal jsem ve firmě, kde se shodu okolností během několika málo let vystřídaly 3 způsoby náboru. Nejlepší lidi byli na doporučení. Horší na inzerát, tedy průměrně. I tak mezi nimi byli velmi schopní. To úplně nejhorší, ať již průměrem, či extrémy, bylo přes agenturu. Zároveň to byl nejdražší způsob.

    Tak si říkám, na základě výsledků z praxe, k čemu ti "HR specialisti" vlastně jsou?

  • 10. 4. 2018 11:29

    Job Hitman (neregistrovaný)

    Ja si taky dovolil vybocit, a nabobtnany zivotopis plny detailu jsem zkratil na prehlednou prezentaci powerpoint na 5 slajdu. Bum, a HR lidi s uzavrenou mysli s tim maji okamzite problem:)
    CV jsem nechal jak je, s HR nespolupracuji, nereaguji na zadne nabidky z webu, emailu, linkedin apod a praci si sezenu bleskove pres zname a jednam se zadavateli. Nezajimaji me blaboly o to co chci dokazat, chci spickove prachy za spickovou praci a to je vse. Prace mi generuje penize, vse pozlatko kolem je bullshit. Pseudokariera, rocni cile, prisliby ruzove budoucnosti, stabilita, benefity, pomlouvani kolegu, nadavani na firmu a prazdne kapsy, to neni nic pro mne:)

  • 10. 4. 2018 11:33

    jezevec (neregistrovaný)

    inu - jak se říká, pane řediteli - jakej pán, takovej krám. jako zájemce o práci ve vaší firmě jste evidentně nalákali jen blbce. kandidáti, o které byste stáli, se nepřišli ani představit. čí je to asi chyba?

  • 10. 4. 2018 11:34

    Lol Phirae (neregistrovaný)

    V drtivé většině případů jsem se od zájemců bohužel nedozvěděl, proč dělají svou práci, čeho chtějí v životě dosáhnout, co je jejich snem a co jsou pro něj připraveni obětovat. Většina odpovědí byla ustrašená, naučená z příruček a návodů, byl z nich cítit strach a obavy projevit svá přání a sny.

    Na blbou otázku blbá odpověď, že, pane HR manažere. Až se naučíte ptát na relevantní věci, tak dostanete normální odpovědi. Na HR nesmysly se holt doslechnete v lepší případě ty žvásty, které jiní, přinejmenším stejně neschopní vaši kolegové v těch příručkách radí.

  • 10. 4. 2018 16:56

    MasoxCZ (neregistrovaný)

    V technických oborech na tohle existuje obecně platná reakce: 'UTFG "How to ask the right questions"' neboli "Jak se správně ptát". Tedy pan manažer buď pokládal nesprávné otázky, nebo se neptal vůbec.

  • 10. 4. 2018 11:47

    JJ (neregistrovaný)

    "Všichni ale mají obrovský talent a vůli dokázat světu, že jsou dobří a že něco umí, a jsou ochotni pro svůj sen obětovat téměř všechno." - Lidé kteří splňují tyto podmínky zpravidla podnikají sami a nenechávají se zaměstnat. Také je dokáže zaměstnat každý podnikatel i s minimem inteligence. Chít, aby všichni byli jako ji nejlepší je hloupost - někdo prostě slabší bude vždycky. Podnikatelé mají umět zaměstat i průměrné a podprůměrné - pokud to neumí, ať nepodnikají. Psát, že se všichni mají obětovat pro práci je pěkné, ale mnoho lidí na to doplatí - riskovat všechno znamená možnost o všechno přijít a obětovat práci například rodinu je hloupost. Touhu se prosatit pak většina lidí má, nicméně podnikatelé dělají vše proto, aby mohli dávat co nejnižší mzdu a aby nemuseli své zaměstnance vzdělávat. Pokud lidé nevidí motivaci a možnosti, nebude na nich ta touha se prosadit vůbec vidět. Ideální zaměstance si prostě firma musí umět vychovat - jen pištět že téměř všichni stojí za houby a stát se nepostará a nepřipraví lidi, to dokáže opravdu každý. Ani přeplácení na některých pozicích nepomůže - pokud firmy schopné lidi nevychovají, tak nebudou.

  • 10. 4. 2018 12:37

    * (neregistrovaný)

    "vůli dokázat světu, že jsou dobří a že něco umí, a jsou ochotni pro svůj sen obětovat téměř všechno"

    = hledáme absolventy, kteří budou bez řečí dělat neplacené přesčasy, soboty, neděle, stále k dispozici, to vše za mizerný základní plat, bez perspektivy finančního i odborného růstu

  • 10. 4. 2018 12:26

    moc zkušený :-D (neregistrovaný)

    Já měl taky zajímavou zkušenost na náboru přes assessment. :-D Nejdříve půl hodinový pohovor, řekne že super, že mám zkušenosti a přesně vím o čem ta práce je. Pak při assessment vypadnu v prvním kole se zdůvodněním, že mám příliš zkušeností... :-D A není se čemu divit, protože jak jsem se díval kdo vybíral, tak by se minimálně 2/3 lidí mohly v budoucnu bát o své místo, protože na svou pozici nemají... Takže asi tak... Vždy když jsem jednal na pohovorech s lidmi co vlastnily firmu, či se chovaly jako majitel v zájmu firmy, tak jsem uspěl, ale pokud tam byl rádoby manager, tak ne. :-D Čímpak to bude? :-D Asi mnou... :-D

  • 10. 4. 2018 12:35

    lag (neregistrovaný)

    Ona je v tom článku věta obětovat pro svůj sen téměř všechno.To se mi tedy moc nezamlouvá.

  • 10. 4. 2018 14:57

    Eve (neregistrovaný)

    Taky bych měla problém s otázkou, co je můj životní sen a co pro něj obětuju. To musí mít všichni lidé bombastické životní sny a cíle? Já to chápu u tanečníka, který dělá konkurz do špičkové show, čímž si prakticky ten svůj sen plní, tam to má smysl - sen souvisí s tou prací, a proto touhle otázkou zjistíme, co všechno z dotazovaného bude možné bezbolestně vyrazit, co udělá rád a ochotně, co už je pro něj moc. Ale dělám-li pohovor na pozici řadového obchoďáka, má můj největší sen být to, že se stanu prodejcem roku? A mám pro to obětovat i vlastní babičku? Tomu snad nikdo ani nemůže věřit. Jsou pozice, které jsou životním snem, jsou ale taky pozice, a těch je mnohem víc, kde lidi pracujou prostě pro peníze. A přece při pohovoru nelze dost dobře přiznat "mým největším snem je mít tolik peněz, abych mohl kašlat na práci a aby se mě už nikdy nikdo na žádný sny neptal v rámci pracovního pohovoru!"

  • 10. 4. 2018 17:49

    hefo (neregistrovaný)

    Presne - pravdepodobne išlo o výber na nejakú generickú pozíciu s priemerným ohodnotením, kde sa budú hlásiť zase len generickí uchádzači - t.j. takí, ktorým je jedno, či dostanú nejakú všeobecnú kancelársku prácu tu alebo v úplne inom obore. Nie je to ich snom, preto sotva môžu povedať niečo "srdečné" na otázku "prečo by ste chceli práve toto miesto?", ale platiť účty treba...

  • 12. 4. 2018 16:11

    Karel (neregistrovaný)

    To je otázka z amerických příruček. Pokud se vás někdo zeptá, jaký je váš životní sen, tak odpovězte také po americku:
    "Každý den ve 3 odpoledne mít hotovo a na zápraží svého domku popíjet margaritu." Oni tuhle odpověď neberou negativně, protože nepřímo vyjadřuje cíl: aby všechno šlo hladce. To jen českého personalistu by to vyděsilo.

  • 10. 4. 2018 15:28

    Blekotající id*ot (neregistrovaný)

    Zajímavé čtení zkušeností z "druhé strany".

    Dle mých zkušeností mají firmy v ČR v naprosté drtivé většině nefungující HR. Lidé na těchto pozicích nemají ani tušení o co firma vlastně usiluje (co potřebuje), protože také v drtivé většině samotní náboráři nemají ani tušení co a jak se vlastně vyrábí v jejich firmě (oni to ví z vět, které opisovali z firemního webu). A znovu podotýkám, jsou i funkční HR.

    Pokud se na pohovoru dostane ke slovu budoucí kolega, je to skoro vždy odsouzeno k neúspěchu. Pan budoucí kolega, se většinou zpočátku tváří jako ho ono pohovorování neskutečně zdržuje a otravuje, protože pan specialista .ing PhD. Doc. se zahazuje s póvlem. Pak, když člověk vypadá schopně, nemá tuplem šanci uspět, protože by nařízl chorou větývku ono inženýra specialisty.

    Jinde, v lepších případech, z mých zkušeností:
    paní samozvaná HR: "tady nebereme středoškoláky, tyhle doporučení jste si vytiskl a vůbec jste moc mladý, chcete moc peněz." Naštěstí dostal kopii CV i jednatel společnosti a byl jsem přijat na místě.

    Jiná skutečná HR manažerka s mnohaletou zkušeností mě vyštěkala do telefonu, co si vůbec dovoluji licitovat o mzdě, že nemám to a tohle z inzerátu, že si dovoluji dost! (zkušeného trkne, že se nikdy člověk nebaví o budoucí mzdě telefonem a další) Na pohovoru s budoucím šéfem (ne čecháček) jsem uspěl a chtěl mě přijmout okamžitě. Z firmy jsem odešel ve zkušební době, protože -> nefungující HR a žalostné platy.

    Prakticky vždy se jedná o nefukční HR a nízké platy (samozřejmě pro schopné lidi).

    Pohovorů jsem prošel dost a dost. Situace se sice zlepšuje, ale jen velmi pomalu a málo. Proč firmy brečí, že nejsou lidi? Když do inzerátu napíšou požadavky VŠ, 2-3 světové jazyky, X let zkušeností toho, znalost 10ti druhů SW na admin úrovni, pokud možno aby byl člověk ve svém volnu programátor ve 3 jazycích, časté zahraniční cesty i dlouhodobě s ridičským průkazem C+E a vlastním kamionem a nabídnete 30tis nástupní plat na dobu určitou... proč se diví, že nikdo nechodí na pohovor o místo za almužnu. Ti opravdu schopní jsou už mimo ČR a ti co zůstali... :)

    Ještě jedna zajímavost, co jsem vypozoroval. Pokud má HR manažer 40tis/měs, tak na 99% nikdo z nabraných lidí (kromě ředitelů atd.) nepřeleze tuto hranici a ona hranice má i ochrané pásmo přímoúměrné egu onoho manažera.

    Věc co mluví za vše - firmy se ve výročních zprávách buší do prsou obraty a čistým ziskem a na pohovoru škrtí tu stravenky, tu dovolenou. Když někde povolí, tak zase ubírají jinde. CO TO JE ZA CHOVÁNÍ?!?!

    Jen velmi málo firem si opravdu cení svých zaměstnanců. Nechápou naprosto fundamentální zákon "kvalitní člověk * kvalitní práce * výsledky = cena".

  • 10. 4. 2018 15:53

    unicode (neregistrovaný)

    Tak pokud někdo za kvalifikovanou práci nabízí míň než Lidl nástupku na pokladnu, tak se ani nedivím, že kandidáti nebudou skákat nadšením. Každý příběh má 2 strany, v ČR je mzda shit a tomu odpovídá i pravocní nasazení (teď nemluvím o IT, které je na tom obecně líp, ale i tam je hodně co zlepšovat).

  • 10. 4. 2018 16:12

    Sisyfos (neregistrovaný)

    No, to je zase snůška povídáníčka..­..dneska je pytel roztržen s managery takových typů, že obyčejný Čech, jako já, byť s vš, nemá ani potuchy, co které označení znamená, ve výsledku..jaký mají význam? Umělá zaměstnanost, personalisti, osobáři..kdo ví. Nadšení uchazeče pramení také z věku..my, co jsme od života dostali už po rukou, chceme práci slušně zaplacenou na přežití. A se mydlit kdesi do 65 let, a v 50 hýkat blahem, když jde člověk na pohovor, kde ho čeká vesměs přezíravé jednání. Když se zadaří, tak většinou tým, kde si jdou po krku a bují český klientelismus­..drby, donášení, šikana, šplhání po zádech, rektální alpinismus....doba je těžká, tak si jí ještě sami ničíme. A ne schopný a zdatný pracovník, ale známosti a sexkriteria sehrají roli. A tak jsme tam, kde jsme. Dlouho to nebude jinak, jsme především lidi, a ti chtějí chléb a hry. Jenže mnohdy není ani na chléb.....natož předvádět hry u HR managera....

  • 10. 4. 2018 17:11

    romca (neregistrovaný)

    Osobní zkušenost s HR pracovníkem mám jen jednu, z roku 2013 u firmy Panasonic a řekl bych, že byla na profesionální ale přitom lidské úrovni.

  • 10. 4. 2018 18:12

    WTF (neregistrovaný)

    Proč dělají svou práci, čeho chtějí v životě dosáhnout, co je jejich snem a co jsou pro něj připraveni obětovat?... To jsou dementní otázky hodné managera co nemá nejmenší potuchu co vše obnáší práce na kterou se uchazeč hlásí! Místo jasných otázek zda zvládne uchazeč to a to, jak rozumí tomuhle a tamtomu, pokládat takové duchaplné bláboly může jen jouda co by danou pozici nezvlád ani jeden den páč o nabízené práci nemá ani nejzákladnější znalosti, nebo je to pronej moc složité...

  • 10. 4. 2018 23:41

    xf (neregistrovaný)

    Naopak. To jsou skvělé otázky. Přesně řečeno, ty otázky nejsou skvělé. Skvělé je, že je někdo pokládá. A ještě mnohem lepší je, když je nepokládá HR, ale tvůj možný budoucí šéf. Nebo když je pokládá HR v přítomnosti tvého možného budoucího šéfa, u kterého tam vidíš reakce na ty otázky.
    Jde o to, že se dozvíš dost o lidech, o firmě.

  • 10. 4. 2018 20:37

    alamar (neregistrovaný)

    Vážený personalisto, nikdy nereaguji na stupidní články, ale dnes udělám výjimku. Nechápu, že jako personalista postrádáte jakoukoliv empatii, zevšeobecňujete nemožné a pletete si realitu s možnostmi filmu. Pokud jste vy měl štěstí, že jste se projevil na pohovoru suverénně a vzali Vás, gratuluji. Ostatní asi takovou zkušenost nemají. Kdybych byla Váš zaměstnavatel, okamžitě bych Vás za takové kecy vyhodila, abych viděla, jak se bez mindráků - bez peněz a např. s existenčními starostmi dostavujete opakovaně na pohovory, kde se nebojíte projevit...... Pro upřesnění, mám stabilní práci a na pohovory chodit nemusím....

  • 11. 4. 2018 10:08

    Mira (neregistrovaný)

    Všichni jsme otroci systému. Podnikatelé a elity mají největší strach, že by mohli přijít o moc, peníze atd., protože lidé se probouzejí a už nechtějí, aby s nimi bylo jakkoli dále manipulováno. Ani lidé ve vládě a na nejvyšších postech netuší, že je jimi manipulováno. Pár lidí řídí chod a tok financí na celé planetě. Když si toto uvědomíme, máme z poloviny vyhráno. Nemusíme se stále s někým porovnávat, přece nemusíme ctít zákony, které v minulosti někdo vymyslel. Stali jsme se otroky vlastního systému a strachu, protože si myslíme, že nemáme jinou volbu, ale my máme. Dokud se budeme řídit podle zákonů, které nám stále něco nařizují, nikdy k žádné změně nedojde. Co je pro nás v životě nejdůležitější? Abychom měli co jíst, kde spát a měli se všichni rádi. Všechno už máme, jenom sami sebe rádi nemáme.

  • 11. 4. 2018 10:40

    R (neregistrovaný)

    Usa jsou (byli) nejlepší protože si tvrdě hájí svoje národní (obchodní) zájmy. Čr děla od roku 89 přesný opak.
    A to že se podnikatelé ve své pohodlnosti a podlézavosti nedovedli postavit proti inkluzivnímu školství ,bude jejich budoucí smrt.

  • 11. 4. 2018 12:06

    Dus. (neregistrovaný)

    Moc hezky napsáno, díky. Dodám, že v ČR si nejsme schopni vládnout sami a pouze podlézéme jednou na východ, jindy na západ. Naši milí vládní představitelé se vůbec nestarají o budoucnost, ne ještě aby měli nějaký, byť krátkodobý, koncept. V USA byl duch svých obchodních zájmů všude - od dělníka po prezidenta a pak to také podle toho fungovalo. U nás v ČR máme co dělat, abychom splatili hypotéky, takže na nějaké vzletné cíle není místo - viz Maslowova pyramida. A takhle to někdo chtěl. Jsme otroci systému. Ale všeho dočasu..

  • 11. 4. 2018 10:56

    Pan B. (neregistrovaný)

    Hele perník je svinstvo, párkrát na začátku opustíš zamindrákovanou ustrašenost, ale za dva roky táhneš o berličkách s ošoupanejma igelitkama spát do kanálu.

  • 11. 4. 2018 12:19

    Dus (neregistrovaný)

    Je dobré si uvědomit, že pracovní smlouva a vše kolem počínaje přijímacím řízením je oboustranná záležitost. I kandidát vnímá a průběžně vyhodnocuje chování zástupce firmy a je možné že přijde na to, že takového kolegu fakt nechce.
    Na druhou stranu chápu, že někdy je třeba mít celkem jakékoliv zaměstnání kvůli zachování příjmu. Pak nezbývá, než si rozmyslet, jestli sice nastoupím a přitom pokračuji v hledání práce, nebo to odpískám rovnou. Může se také stát, že okruh spolupracovníků bude někde úplně jinde než HR. Od toho je zkušební doba, opět oboustranná záležitost.

  • 11. 4. 2018 16:14

    třeba Brumbál (neregistrovaný)

    Trolling? Paní semestrálka se sice vyjadřuje jako kanál ale v jádru píše pravdu. Ten Jahoda by skutečně už neměl dělat svojí práci, nerozumí ji. Tenhle typ HR managera jednoduše patří někam do divokých 90. let, kdy v článku vychvalované prázdné HR fráze ještě byly "hit".
    Uvědomte si, jaké dokáže takový člověk nadělat firmě škody...

  • 11. 4. 2018 15:54

    Yarda (neregistrovaný)

    Já jsem párkrát hledal zaměstnání, zaplať Pán Bůh, nebylo to moc často. V některých firmičkách, kde bych si nechtěl ani opřít krumpáč o zeď se ke mně chovali, jako kdybych se ucházel o pozici CEO ve Velké Modré nebo v Malé Měkké.
    Taky mi v té době přišla nabídka zaměstnání kdesi z ruky, kouknul jsem se na jejich webové stránky, řekl jsem si, že je zbytečné o tom uvažovat, že mne stejně nepřijmou, ale protože jsem měl čas, tak jsem tam zajel, abych si vyzkoušel, jak se takové výběrové řízení dělá. Dostal jsem nějaké otázky, na některé jsem věděl odpověď, na jiné ne, tak jsem to nechal tak, byl jsem v pohodě, protože jsem si říkal, že mi o nic nejde. A za nějakou dobu se ozvali, že jestli mám zájem, tak mohu nastoupit. Naštěstí jsem věděl o jednom známém co v té oblasti měl zrovna prázdný byt a byl rád, že mu z něj bude platit někdo kdo mu ho nevybydlí a v té firmě jsem rok pobyl. Pak s nimi Bohu žel hlavní zahraniční partner ukončil spolupráci, firma to neustála a šla do kytek.

    Taky jsem se ucházel o zaměstnání v jedné firmě, hledali někoho v mém oboru, pořád odpovídali, že to nemohou rozhodnout, ten co by mohl je zrovna někde v pryč. Když jsem se zeptal, jestli skutečně na to místo někoho shánějí, prý ne, ten inzerát si dali proto, kdyby se tam hlásil někdo od konkurence a přinesl s sebou štos objednávek.

    Zaplať Pán Bůh, že už jsem v důchodu. Někteří magoři ...eee manageři mají chování řeznického psa.

  • 11. 4. 2018 19:35

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Cizí talenty zde masově dovážet nepotřebujeme, protože pak budou chybět tam odkud přijdou. Nejlíp uděláme, když budeme jen jejich vzorem, jako je USA pro nás.

    Problém je ale v základech, USA je země věřících lidí, kteří znají a čtou Bibli. A to jejich civilizaci dostalo tam, kde je. Jsou nadchnuti Duchem Svatým, protože se nově narodili v Kristu.

    Že tomu nevěříte a zdá se vám to směšné. No proto taky nejsme USA, tam jim to směšné nepřijde.

  • 12. 4. 2018 7:31

    technomaniak (neregistrovaný)

    Pracovals tam? Žils tam? Pokud ne, kde v sobě bereš tu drzost své pseudodomněnky výkládat jako fakta?

  • 12. 4. 2018 8:27

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Velké aglomerace v USA na tom nejsou lépe než Evropa. USA jsou dnes taky zkažené neomarxisty. Ale základ je takový, jaký jsem napsal. Trump, nově narozený křesťan se snaží dát to zpátky do pořádku. Zda se mu to podaří nevím, ale dělá to dobře.

  • 12. 4. 2018 8:29

    Lol Phirae (neregistrovaný)

    Nereagovat, známý troll a spammer, který svými psychopatickými náboženskými bláboly zajebe jakoukoliv diskusi na jakékoliv téma.

  • 12. 4. 2018 9:41

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Vy považujete víru za výraz psychopatie? Kam jsme to dospěli, komunista, kam se podíváš.

  • 12. 4. 2018 11:33

    jj (neregistrovaný)

    Nepoužívejte výrazy jako komunista a neomarxismus, pokud nevíte, co znamenají. Jinak ten člověk nanazval psychopatem všechny věřící, ale pouze vás.

  • 12. 4. 2018 16:49

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    A co tedy podle vás znamená neomarxismus, podle mě je to Habermas, Fromm, Gramsci, Bauman a další. Popírají svobodnou vůli lidí, na rozdíl od křesťanů. Podle nich je člověk deterministický stroj, který je hříčkou prostředí. Jejich cílem je proto změnit prostředí tak, aby lidé klesli na úroveň zvířat, bez vlastní vůle.

    A k dosažení toho cíle vymysleli následující metody:

    1. studený odchov
    2. sexuální revoluci, rozbití tradičního modelu rodiny
    3. předčasnou sexualizaci dětí, hitem neomarxismu 60. lety byla propagace pedofilie
    4. multikulturalismus
    5. odpor k práci jako program
    6. globální ochlazování v 70. letech, dnes globální oteplování
    7. gender
    8. pochod institucemi, kdy jimi nasazení lidé do zákonů pokoutně vkládají prvky toho, co jsem popsal výše. Neomarxistické ministry minulých vlád poznáte podle toho snadno.

    atd.

  • 13. 4. 2018 8:06

    jj (neregistrovaný)

    To, co píšete, neprosazuje snad žádný existující systém, možná to některý způsobuje mimoplánově. V podstatě vše, co jste napsal, můžete napsat o kapitalismu a možná budete pravdě blíž. Je to prostě seznam toho, co vy osobně považujete za špatné. Komunismus i neomaxismus mají mnoho odnoží, z nichž každá prosazuje jiné věci. (dokonce existuje i křesťanský komunismus). Pokud je kritizujete globálně, musíte se zaměřit na ty věci, které mají všechny odnože (nebo alespoň jejich většina) společné. Pokud projdete dost odnoží neomarxismu, najde v nich všechny možné kombinace a pečlivým výběrem můžete nalézt to, co se vám na nich nelíbí - ani tak ale nenajdete vše, co v seznamu uvádíte. Kapitalismus tolik odnoží nemá, protože je založen na určitém minimalismu, takže jeho kritika je snazší. Doporučuji Vám tedy místo pojmu neomarxismus používat název některé jeho konkrétní odnože nebo konkrétní filozofie.

    Globální oteplování je typycky příkladem nezodpovědného chování soukromých osob a firem, které jsou málo omezeni státem a mohou se proto tímto způsobem obohacovat na úkor ostatních. To že v minulosti Komunisté nebraly na některé ekonomické problémy zřetel bylo pro to, že v té době nemohli znát následky, nebo jejich řešení bylo technicky příliš obtížné - v době, kdy byly známé byla vidět snaha o nápravu, nicméně už neměli čas ji dokončit, ale pravděpodobně by ji zvládli lépe než kapitalisté. (Tím nechci hájit Marxismus, uvědomuji si, že z hlediska ekonomie má mnoho chyb, ale žádné z nich jste si nevšiml a místo toho vymíšlíte nesmysly). V dnešní době je většina neomarxistických odnoží ekologická až přehnaně.

    Spojovat marxismus a multikulturalismu je nesmyl - marxisté se vždy snažili šířit svoji kulturu a naopak často byly kritizováni za to, že to dělali příliš tvrdě. Některé odnože neomarxismu multitulturní jsou, není to však jejich nutným znakem. Pokud jde o rozbití rodiny, zkuste srovnat podporu rodin s dětmi za komunistů a dnes - ten rozdíl je jasně vidět, a téměř každý neomarxismus je k rodinám mnohem otevřenější, než byl marxismus - i když nějaké vyjímky jsitě najdete. Odpor k práci pak v programu nemají (zkuste si pustit nějaký budovatelký film, nebo navštivte jejich dobrovolnické akce), jenom prostě nemají rozpracované metody, jak lidi k práci motivovat, což je samozřejmě podstatná (ale řešitelná) chyba. Pokud jde o genter, ten opět prosazují jen některé neomarxistické odrůdy a s neomarxismem obecně spojen není. Pokud jste si nevšiml, problémy s přehnaným gendrem mají spíše kapitalistické země, zejména vámi propagované USA, kde jsou genderové žaloby na dením pořádku - na výnosnost těchto žalob přišli sami, nikolv od marxe nebo neomarxistů. Předčasná sexualizace za komunistů nikdy nebyla tak rozšířená jako dnes, a pokud se našel někdo, kdo ji prosazoval, nemělo to na společnost nijak velký vliv (to že někdo příjde s pitomostí a po čase to odezní se stává i v kapitalismu) rozhodně menší, než to, co se děje díky nekontrolovaným médiím dnes. Většina neomarxistických odnoží s tím nemá nic společného.


    Pokud jde o jména, která jste uvedl, napište prosím v jakých konkrétních myšlenkách podle vás některý z těchto autorů propaguje cokoliv z vašeho seznamu, s výjimku genderu a mulitkulturalismu, které občas v některých odnožích neomarxismu jsou (ovšem ne ve všech). Mimoto problém gnederu a multikulturalismu není tak jednoznačný - to, že součastná civilizace to s nimi přehání neznamená, že v omezené míře nemohou být prospěšné.

  • 13. 4. 2018 9:16

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Vy jste od nich nic nečetl, že :-))) Přečtěte si je. Cíle neomarxistů jsou známy. Nakonec první esej pod titulem Chvála lenosti napsal zeť Marxe. A od těch dob se traduje, že lenost je motorem pokroku. Taková blbost. Mladí dnes v hlavách mají jen neomarxistické exrementy, ne vlastní mozek.

    A ty jsou v přímém rozporu s logikou obsažené v Novém Zákoně (část Bible), která je nastavena tak, aby vznikla personální civilizace, protože to vede k tomu, že kolektiv získá vlastní inteligenci převyšující inteligenci jednotlivců a vede to na optimální rozdělování zdrojů přes svobodné konání individuí na volném trhu.

    Známý propagátor pedofilie je například bývalý poslanec Evropského parlamentu tuším, že za Zelené, Joschka Fischer.

    Jinak tyto tendence u nás předčasné sexualizace dětí se pokoušelo pokoutně realizovat i české ministerstvo školství přes sexuální výchovu ve školkách. Cílem neomarxistů je děti přivést k sexu před 13. rokem života, protože se prokázalo, že to snižuje dosaženou inteligenci a stupeň znalostí. Neomarxisti se snaží podobnými eugenickými postupy vychovat tupou zvířecí masu lidí, kterou by pak mohli ovládat. Proto taky na VŠ je uměle přijímán zcela nereálný podíl populace, aby kvalita výuky klesla a bylo možno dělat neomarxistický výplach mozků. Tomu je uzpůsobena i volba oborů a nebo programy jako Erasmus, kterému sami studenti říkají program Orgasmus.

    To je i cíl neomarxistické EU.

    Jinak další z neomarxistických zvěrstev je juvenilní justice, která pod pláštíkem dobra cíleně dítěte krade děti rodičům. Je to obdoba nacistického programu Lebensborn v neomarxistickém hávu. Viz Norsko, Německo, nebo Anglie.

    A tak by se dalo pokračovat.

  • 13. 4. 2018 11:00

    jj (neregistrovaný)

    Ukažte mi jednoho filozofa, jehož učení nelze zvrhnou takovým způsobem, jako to děláte vy. Lenost opravdu je do určité míry nutná a opravdu může lidi nutit přemýšlet a nebo jim umožnit, aby si na přemýšlení našli čas. A také umožňuje zvolit si priority. Ale stejně tak je nutná i práce - což možná autor knihy opomenul zdůraznit, protože se domníval, že to každému dojde - největší chyba autora bylo tedy podcenění (záměrné ?) blbosti některých čtenářů, kteří se budou snažit jeho názory pootočit. Cílem není motivovat lidi k tomu, aby nic nedělali, ale ukázat, že je důležité občas se sklidnit a přemýšlet. Pokud to autor přehnal, bylo to proto, aby zdůraznil svoje odlišení od běžného přístupu. Tyto autory nestačí jen číst, jejich učení vyžaduje určitý výklad.

    Osexualizaci dětí se skutečně už se bavit nebudu, je to jen vaše představa. I kdyby EU nebo ČR dnes něco takového chtěla, nemá to nic společného s neomarxismem.

    S neomarxismem má naopak hodně společného křesťanstí - lidé se mají o majetek dělit a ne usilovat o zisk - to je hlavní poselství Nového zákona i některých neomarxistů.

  • 13. 4. 2018 14:19

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Ne to, že lenost je potřebná je lež, neomarxistická. Vymýšlet něco nového, totiž není lenost ale práce ke které potřebujete spoustu víry, že to nové k něčemu bude.

    Tak jak to staví neomarxismus je to čisté zlo, cílem je z lidí udělat zvířata, tedy zbavit je svobodné vůle, kterou neomarxismus popírá. Ten tvrdí, že jste deterministický automat, že za to co děláte nemůžete, že je to výsledek sil, které na vás působí. A to je zlo v čisté formě.

    Ano, každá filosofie či náboženství, které popírá svobodnou vůli člověka je zlo. A to je přesně obsah Nového Zákona a to je základ úspěchu naší křesťanské civilizace.

    Neomarxistické exkrementy, které se u nás vyučují na školách, nehrají žádnou roli.

  • 13. 4. 2018 19:43

    jj (neregistrovaný)

    Lenost je nutná - proto se také v evoluci vyvinula nejen u člověka, ale i u všech zvířat. Je to to, co člověka nutí hledat ty řešení, která jsou nejjednodušší. Pokud lenost omlouvá, že někdo nepracuje, je to špatně. Je pravda, že něco vymýšlet není lenost ale práce. Lenost však k tomuto typu práce v některých případech motivuje - nuní přemýšlet, jak si práci zjednodušit. Ovlivňuje tedy volbu priorit. Samozřejmě to není motivace jediná, ale funguje. A taky zajistí, že si člověk udělá volný čas, ve kterém může nechat myšlenky volně plynout, což může mnoho věcí také ovlivnit - alespoň u těch inteligentnějších. Pokud se pořád soustředíte na práci, často vám unikne širší kontext.

  • 9. 5. 2018 13:10

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Evoluce neexistuje. Ukažte nějaký nový živočišný druh, který vznikl v posledních 1000 letech.

  • 9. 5. 2018 13:40

    jj (neregistrovaný)

    Evluce probíhá v podstatně delších obdobích než 1000 let, takže chtít takový příklad je úsměvné. Nicméně v poslední době byly pozorovány například změny u holubů, kteří se přizpůsobují životu ve městech, nebo u často lovených ryb, které jsou díky tomuto lovení nuceny zkracovat svůj cyklus rozmnožování. Ještě bych vám chtěl poděkovat, fakt, že mezi zastánci kapitalismu se najdou takoví, kteří popírají evoluci mě potěšil. Nicméně pokud nevěříte v Boha ani v evoluci, zkuste mi prosím popstat, jak podle vás různé druhy živočichů a rostlin vznikli. Ještě jednou vám děkuji.

  • 12. 4. 2018 11:19

    jj (neregistrovaný)

    1) USA celou svou historii těží z toho, že masově dováží talenty. Po druhé světové válce dokonce talentovaným lidem, kteří pracovali pro Hitlera a moc dobře věděli, co dělají, odpouštěla, pokud začali pracovat pro ně. Asi nejznámější případ je Wernher von Braun, ale byli jich stovky. Protože kvalitní školství si dnes (narozdíl od minulosti) v USA většina lidí dovolit nemůže, musí USA svým způsobem parazitovat na školství jiných (hlavně evropských) států, které do vzdělávání investují více.

    2) USA měly po většinu své historie podstatně vyrovnanější příjmy než evropa a v klíčovém období také progresivnější daně, v době největšího rozvoje (asi jedno století, které skončilo asi v 70. až 80. letech) měli celkové zdanění pro nejbohatší lidi často přes 80%, z čehož si evropa příklad nevzala (ovšem nevzala si ho ani z pozdějšího masivního snižování daní a progresivity zdanění). Právě to, že měli rozdíly v příjmech vyrovnané, přitahovalo do USA mnoho lidí a považovali je za zemi neomezených možností. Z tohoto období si USA zachovaly spoustu výhod, ale se dnes už postupně upadají.

    3) USA má vysokou životní úroveň jen v některých oblastech. Jiné jsou velmi zanedbané a rozdíly se neustále zvětšují. Také mají velké procento uvězněných lidí (větší než třeba Čína) a relativně vysokou zločinnost (oproti Evropě).

    4) Více věřících než v USA je i v Polsku a mnoha jiných zemích, které mají nízkou životní úroveň.

  • 12. 4. 2018 17:19

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Ano, ale v Polsku jsou katolíci, katolicismus = chudoba. V USA jsou hlavní křesťanskou silou bibličtí křesťané (protestanti) a to je základ jejich úspěchu. Ten základ je v tom, že čtou a vykládají Bibli sami, nevykládá jim ji kněz podle katechismu, jak je to u katolíků. A to podporuje ve společenství přirozené kognitivní funkce, které rozšiřují jeho možnosti a umožňují lépe alokovat zdroje, protože křesťanská pravidla právě toto podporují. Svobodné jednání individua na volném trhu. Na rozdíl od katolické církve, jejíž funkcí bylo od počátku etatizovat křesťanství a neumožnit se mu rozvinout. To bylo možné až před 500 lety s reformací. Do USA se utíkalo právě před katolicismem.

    Vysoké zdanění může přitahovat jen zloděje a lidi s lachtaníma rukama a na nich žádnou kvetoucí civilizaci nevybudujete. Vysoké zdanění je neomarxistický výmysl. Má sloužit k tomu, aby lidi odnaučilo pracovat, protože podle neomarxistů je největším zlem práce a největším dobrem lenost.

    Stačí se podívat na dnešní "vzdělanou" mládež, která prošla neomarxistickým výplachem mozku.

  • 13. 4. 2018 6:12

    jj (neregistrovaný)

    Proč tedy největší rozvoj zažili USA v době, kdy měly vysoké a progresivní zdanění? Proč mají vysokou úroveň skandinávské zěme, které se vysokým zdaněním vyznačují? Peníze z daní je možné rozkrást, nicméně podkud se státu podaří je využít dobře (a některé země jsou příkladem, že to jde), je to mnohem efektivnější. To, že některé země státní peníze rozkradou neznamená, že tomu nejde zabránit.

    Proč je vyspělé Německo, Francie, Švédsko, Norsko kde náboženství upadá nebo nejateističtěj­šízemě na světě Japonsko?
    (mimochodem i Japonsko zahájilo a dlouho udržovalo svůj ekonomický růst státnímy zásahy do ekonomiky a nespoléhalo se na čistě svobodné podnikání)

  • 13. 4. 2018 7:14

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    To je neomarxisitcká lež. Co je to rozvoj? Když se všichni flákají a stát tiskne peníze? To není rozvoj, ale úpadek. Skandinávské země na tom byly dobře díky asketickému protestantismu, zdroje, které vytvořil, už ale skandinávští socialisté prožrali. Úpadek bude rychlý. Rozumní lidé ze Švédska už utíkají. Poslední zhasne. Co taky dělat v zemi, kde místo peněz budou mít elektronické poukázky na zboží.

  • 13. 4. 2018 8:33

    jj (neregistrovaný)

    Tisknutí peněz je zcela kapitalistická politika. Jedná se o (chybnou) snahu napravit to, co kapitalismus bez regulací způsobuje. Je to špatné a dočané řešení, ale kdyby to nedělali, kapitalismus se sám rozpadne a lepší nástroj na jeho stabilizaci nikdo nevymyslel - ale můžete to zkusit vy. Peníze se koncentrují u určitých lidí a chybí tam, kde jsou evidentě více potřeba. Můžete je vytisknout (což je kapitalistické řešení), nebo vzít bohatým (což už lze považovat na neomarxistické řešení) - nebo nedělat nic a čekat, až lidé udělají revoluci. To je problém pravice - naslibuje maximální kapitalismus, pak zjistí že to nejde, tak ho nezavedou a místo nich se do politiky nacpe další se stejnám slibem, který opět nemůže splnit. Pokud chcete něco lepšího, je nutné kapitalismus regulovat více, nebo ho zcela nahradit. A spravedlivější rozdělení zjisků nemá co dělat s tím, že se lidi flákají, ale naopak jim může umožnit lepší rozvoj. To, že sovětský typ socialismu je nedokázal dostatečně motivovat a selhal neznamená, že jakékoliv jiné rozdělení než kapitalistické je špatné.

  • 13. 4. 2018 9:38

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Krize nejsou chyba, ale potřebný trest za lenost. To socialismus chce krize vymýtit pomocí tisku peněz, výsledkem je lenost vedoucí k úpadku nejen ekonomickému, ale i mravnímu. Socialismus je zlo v čisté podobě. Socialismus je antikřesťanský a v přímém rozporu s Novým Zákonem (část Bible).

    Však v Novém zákoně je psáno ono u nás známé komunistické: Kdo nepracuje, ať nejí :-)))

  • 13. 4. 2018 11:10

    jj (neregistrovaný)

    Takže se domníváte, že existují období, kdy jsou lidé pilní a kdy jsou líní a podle toho vznikají krize a růsty (: ? To by se lidská povaha musela měnit několikrát za jejich život jako na hupačce a ještě k tomu koordinovaně. Pokud jde o zlo, tak vaše černobílé vidění vypovídá samo za sebe. V bibli je opravdu psáno, kdo nepracuje ať nejí, ale je toho tam daleko více. O to zde ale nejde - jde o to, že ti, kdo pracují, mají nárok na spravedlivou odměnu, které se jim v kapitalismu často nedostává.

  • 13. 4. 2018 15:53

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    Lidé dohromady tvoří kognitivní organismus, který hledá optimální rozdělení zdrojů, protože svět se stále proměňuje a to optimum se stále mění. Aby kolektiv měl ty kognitivní funkce, musí mít individuum svobodnou vůli, pak může vzniknout trh, který tyto vlastnosti má a přirozeně realizuje algoritmus hledání tohoto optima. Jednotlivec ho najít nemůže a nemůže ho najít ani kolektiv synchronizovaný regulacemi jednoduše proto, že udělá málo pokusů, které by k nalezení toho optima mohly vést.

    Příkladem může být algoritmus ACO, kde agenti chodí po optimálních, tj. nejkratších drahách, aniž by o tom věděli, či o to usilovali. Viz vizualizace zde: https://www.youtube.com/watch?v=hXUCCRiNBOc&t=130s

    A, že to bolí? Kdyby to nebolelo, nikdo by nedělal to co je potřeba dělat, ale dělal by to, co si myslí, že je třeba dělat. A to nefunguje.

  • 13. 4. 2018 19:30

    jj (neregistrovaný)

    Naopak optimum nemůže najít trh, protože vede k přehnané akumulaci majetku u několika málo jednotlivců. Kolektiv snychronizovaný regulacemi ho najít může, pokud tyto regulace využívá v optimálním množství a síle. Najít optimální regulace je však problematické - právě proto jich většina selhala. To ale neznamená, že řešení neexistuje - jen ho nemůžeme chtít hned. Lze uvažovat i o kombinaci regulací a trhu.

  • 16. 4. 2018 6:04

    jj (neregistrovaný)

    Není optimum, aby bybli všichni spokojení. A ani to žádný systém nedovede zajistit, ať už je založen na volném trhu nebo ne. Volný trh však neodměńuje podle toho, jak moc lidé pracují, ani podle toho, jak jsou užiteční, ale spíše podle ekonomické síly, které většina lidí docílí díky tomu, že je náhodou v pravý čas na pravém místě, nebo se dovede prosatit tvrději než ostatní - nikoliv schopnostmi (které jsou sice nutné, ale bez štěstí vám nepomohou) a už vůbec ne prací. Nadměrná akumulace (která je problém volného trhu) nemá nic společního s odměňováním těch, co nic nedělají. Jendá se o dvě velmi odlišné věci, které je třeba řešit zlvášť. Mimoto kapitalismus velmi šďědře odměňuje například spekulanty, kteří urychlují a někdy i způsobují krize a jejich užitečnost je vpodstatě nulová.

  • 8. 5. 2018 8:42

    Ivan Nový (neregistrovaný)

    A to je optimální stav. Nadměrná akumulace neexistuje, protože žijeme ve fraktálním světě, kdy od určitého stavu se ta nadměrná velikost stává zase minimální, systém se dostává na další úroveň. Ta vaše nadměrná akumulace otevírá další možnosti.

    Váš teoretický základ je jistě marxismus, tedy zločinná ideologie, která má na svědomí stovky miliony vražd, a další chystá v mnohem větším měřítku. Vaše kritéria pochází z Komunistického manifestu, a to je Zlo v čisté podobě.

  • 9. 5. 2018 13:23

    jj (neregistrovaný)

    Váš případ fraktálu je chybný, protože fraktál nemá hranice. Naproti tomu Země je ohraničená docela přesně a je otázka, jestli se tyto hranice podaří včas prolomit. Dalším, ještě větším omezením je konečný počet lidí, který by musel růst úměrně s akumlací, což není možné. Také hrozí zničení životního prostředí, které kapitalismus vůbec nebere v úvahu - poškozovat ostatní vypouštěním splodin do vzdujeu je věžné, aniž by za to kdo platil všem zbývajícím lidem na světě náhradu. Na těchto hranicích se váš fraktál může kdykoliv zhroutit a tím potvrdit, že se ve skutečnosti o fraktál nejedná. Naví i kdyby skutečně šlo použít příklad fraktálu, nadměrná akumulace by se projevila změnou jeho tvaru aniž by přestal být fraktálem. Mimoto pokud se nadměrná velikost stává minimální, vůči komu je chudý nejbohatší člověk na světě? Že by jste byl najednou tak hluboce věřící a měl na mysli Boha?
    Nadměrná akumulace vede k tomu, že lidé mohou ovládat ostatní natolik, že ti potom ztrarí možnosti a iniciativu pro vlastní rozvoj není důvod, aby to záviselo na fraktální struktuře. Akumulace kapitálu znamená v kapitalismu moc a přemíra moci znamená totalitu. Bez ohledu na demogratický systém, který nedokáže prosadit změnu a jako demokratický se jen tváří. Žádný člověk nedokáže efektivně pracovat s množstvím kapitálu, které přesahuje jeho možnosti a ještě dříve omezuje ostatní, kterým ten kapitál pak chybí a využili by ho lépe. Určitá akumulace je v pořádku, ale nesmí být bez práce (kterou tak pečlivě obhajujete). Kapitál se dovede množit i bez práce nebo s minimální prací a produkuje tak to co vy nenávidíte - lidi, kteří téměř nic nedělají, tedy lenochy. Socialismus produkoval lenochy mezi nižší sociální třídou, kapitalismus mezi vyšší sociální třídou. V obou režimech byly maximálně odměňování lidé, kteří si to nezasloužili, nebo alespoň ne v takové míře.

    Můj teoretický základ vychází z mnoha ideologií, včetně marxismu a kapitalismu, které oba považuji za chybné. Nicméně oba v sobě mají něco, z čeho se lze poučit. Pokud jde o vraždy, pak vás upozorňuji, že nemá cenu posuzovat filozofii nebo ideologii podle toho, co z ní udělali fanatiční následovníci. Mnoho velkých myšlenek bylo zneužito. Za dobrým nápdem lidi jdou a toho jde zneužít snadno. Není to ale důvod ten nápad kvůli tomu zatracovat. Pokud budou dobré myšlenky zneužity, myslíte, že je to důvod k tomu, abychom si vybrali tu nejblbější, protože ji nikdo nezneužil?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).