Názor k článku Uchazeči o práci se bojí projevit. Opusťme už zamindrákovanou ustrašenost od jj - Váš případ fraktálu je chybný, protože fraktál nemá...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 5. 2018 13:23

    jj (neregistrovaný)

    Váš případ fraktálu je chybný, protože fraktál nemá hranice. Naproti tomu Země je ohraničená docela přesně a je otázka, jestli se tyto hranice podaří včas prolomit. Dalším, ještě větším omezením je konečný počet lidí, který by musel růst úměrně s akumlací, což není možné. Také hrozí zničení životního prostředí, které kapitalismus vůbec nebere v úvahu - poškozovat ostatní vypouštěním splodin do vzdujeu je věžné, aniž by za to kdo platil všem zbývajícím lidem na světě náhradu. Na těchto hranicích se váš fraktál může kdykoliv zhroutit a tím potvrdit, že se ve skutečnosti o fraktál nejedná. Naví i kdyby skutečně šlo použít příklad fraktálu, nadměrná akumulace by se projevila změnou jeho tvaru aniž by přestal být fraktálem. Mimoto pokud se nadměrná velikost stává minimální, vůči komu je chudý nejbohatší člověk na světě? Že by jste byl najednou tak hluboce věřící a měl na mysli Boha?
    Nadměrná akumulace vede k tomu, že lidé mohou ovládat ostatní natolik, že ti potom ztrarí možnosti a iniciativu pro vlastní rozvoj není důvod, aby to záviselo na fraktální struktuře. Akumulace kapitálu znamená v kapitalismu moc a přemíra moci znamená totalitu. Bez ohledu na demogratický systém, který nedokáže prosadit změnu a jako demokratický se jen tváří. Žádný člověk nedokáže efektivně pracovat s množstvím kapitálu, které přesahuje jeho možnosti a ještě dříve omezuje ostatní, kterým ten kapitál pak chybí a využili by ho lépe. Určitá akumulace je v pořádku, ale nesmí být bez práce (kterou tak pečlivě obhajujete). Kapitál se dovede množit i bez práce nebo s minimální prací a produkuje tak to co vy nenávidíte - lidi, kteří téměř nic nedělají, tedy lenochy. Socialismus produkoval lenochy mezi nižší sociální třídou, kapitalismus mezi vyšší sociální třídou. V obou režimech byly maximálně odměňování lidé, kteří si to nezasloužili, nebo alespoň ne v takové míře.

    Můj teoretický základ vychází z mnoha ideologií, včetně marxismu a kapitalismu, které oba považuji za chybné. Nicméně oba v sobě mají něco, z čeho se lze poučit. Pokud jde o vraždy, pak vás upozorňuji, že nemá cenu posuzovat filozofii nebo ideologii podle toho, co z ní udělali fanatiční následovníci. Mnoho velkých myšlenek bylo zneužito. Za dobrým nápdem lidi jdou a toho jde zneužít snadno. Není to ale důvod ten nápad kvůli tomu zatracovat. Pokud budou dobré myšlenky zneužity, myslíte, že je to důvod k tomu, abychom si vybrali tu nejblbější, protože ji nikdo nezneužil?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).