Já šel na to obráceně. Co jsme vzali nového člověka, tak jsem si hned ze startu všiml, že místo aby dělal, tak kouří někde před firmou. Mohl jsem mu to zakázat, ale to dělá zbytečně zlou krev, jak občas vidím v jiných firmách. Nepotřebuji, abych byl ten hajzl, co ho buzeruje i za to blbé cigáro.
Když byl u nás asi měsíc, tak jsem mu dal nabídku, že on nebude v práci kouřit a já mu přidám. Rozhodnutí bylo na něm a on na to slyšel. Když začne, půjde s prachama dolů. Zatím to funguje dobře a určitě to stojí méně, než kolik by stál jeho neproduktivní čas.
Sice cigarety nekourim, ale treba piju hodne kavu pri ktere si delam prestavku stejne jako kuraci pokud to neohrozi provoz
V hodne prudernich firmach jsem to nacvakaval jako pracovni poradu. Vyresi se spousta veci.
Zamestnanec ma tak jako tak narok po 2 hodinach na 10 minut prestavky dle zvlastnich pravnich predpisu. Pokud by nekdo prudil tak mu to pripomenu.
Na mne je aplikovatelna zrakova zatez - tato se zapocitava do pracovni doby.
presne tak, kuraci nedelaji nic spatne. jenom se donuti jit na prestavku, coz je jednak doporuceno a taky "legalni", a navic se tam nejlip dohodnou na reseni problemu.. nekuraci jsou neproduktivni, a na kavicce vysedavaji hodinu.. casto nevedi, co se deje na projektech, pac jsou mimo socializace. kuraci by meli myt pridano automaticky.
p.s. nejsem kurak, ale taky zajdu dolu abych byl v obraze:)
Pokud by někdo prudil tak by jste nezmohl vůbec nic! Zaměstnanec má právo ze zákona po 6 hodinách na 30 minut pauzu. tj. jak již jste zmiňoval každou hodinu 5 minuty pauzy. Takže Vašim přístupem by jste si nemohl dojít poté na klasickou pauzu (oběd atd). Je na každém jak si tu svojí pauzu vybere. Jestli si vezme 30 minut vcelku popřípadě 1 hodina (záleží firma od firmy) nebo jestli si to rozkouskuje na třeba 5 ti minutovky. Takže Vaše tvrzení je absolutně mimo realitu.
Jsem odnaučený kuřák, takže znám obě strany a měl bych být spíš kritický ke kuřákům. Je to ale naopak. Cigareta kuřákům umožňuje soustředit se lépe na konkrétní problém, nebo dva problémy hezky oddělit, pokud jejich řešení navazuje. Lidé, kteří píší blbosti o efektivitě a ztraceném čase, zřejmě nikdy opravdu nepracovali a představují si práci člověka stejně, jako práci automatické linky. Pak je tu ještě další možnost, vědí, že to co píšou je lež, ale za prachy napíšou cokoli. Cigareta určitě není recept na dlouhověkost, ovšem zaměstnanec kuřák odvede stejnou práci jako nekuřák, to jest tu, kterou po něm zaměstnavatel požaduje.
Pobavilo me tech 18 procent lidi. Maji pocit, ze je spravne, aby si kuraci odpracovali cas, ktery prokourili misto toho aby pracovali. Zni to logicky a spravedlive, ze? Pravda je jina a jen tem co nekouri a nedelaji svoji praci vadi neco, co okoli veskutecnosti schvaluje. Kuraci pri cigarete premysli a planuji casto o praci. Tim se uci efektivneji vyuzivat pracovni dobu. Drobnosti a detaily usnadnuji praci. Tu si rad usnadni i nekurak. To je duvod proc cast nekuraku nezene kolegy do prescasu. Dalsi casti cigarety nevadi, protoze si muzou povidat po telefonu nebo spolecne. Podobna skupina lidi kuraky vyuziva ke svym ucelum jak firmu potaji okradat. Ano to je courani od km/ a ne prace za h/. 5x na zachod, 3x na satnu, parkrkat do skladu a pokazde potrebuji pomoct a kurak se hodi aspon se projde, ze? Posledni casti mi vychazi 18 procent dokonalych lidi ze stovky nekuraku. co nezdrzuji hovorem. Nerozptyluji smichem. Na nic se neptaji, vsechno vi a nic nezkazi. To je nekolik vyvolenych co se nestydi soudit ostatni za neco cemu nerozumi a nevi co obnasi zivot kuraka.
Jdete na to ze špatného konce... Článek je o tom, že si mnoho lidí myslí, že kuřáci svými "pauzami na cigaretu" poškozují zaměstnavatele a měli by to napracovat - tedy ne o škodlivosti cigaret, nýbrž o škodlivosti "pauz". A tohle je skutečně velmi sporné - pauza může produktivitě naopak dost prospět a je celkem fuk, zda je to "na cigárko" nebo u nekuřáka třeba "na kafíčko". Navíc jak tu padlo, ony jsou určité přestávky podpořeny i zákoníkem práce. Ono je to celé spíš o tom, že kuřáky je při pauze víc vidět a tak jsou snadnějším terčem kritiky, metod "zašívání" je přitom daleko více.
Jo a dodávám, že sám jsem nekuřák, ale to jen naokraj.
No, pokud se na to podívám prakticky, tak vše mluví i finančně ve prospěch kuřáka.. Zamyslel se někdo nad teorií, že pokud by VŠICHNI kuřáci přestali kouřit, vznikla by ve státním rozpočtu taková díra, že b se o to tomu podnikateli zvedli daně, bo jak se už mnohokrát ukázalo, tak pokud klesne příjem v rozpočtu, nesáhne se na platy veřejných činitelů, ale vezmou se na jiné dani, maminkám by se jistě snížila mateřská a důchodcům důchody.. Ale zvýšit daně podnikatelům by bylo více politické, než sahat na peníze důchodcům a podobně, takže suma sumárum by se to nekouření podnikatelům pravděpodobně setsakramensky prodražilo. :)
Ja si spis myslim, ze kdyby vsichni prestali kourit, tak by se naopak do zdravotnictvi tech penez muselo nalit vic odjinud. On ten kurak co umre o deset let driv zas nebude lecen na spoustu nemoci, ktere prijdou pozdeji. Znas nejakeho osmdesatnika, ktery se s nicim neleci? Statistiku na to nemam, ale treba muj deda umrel jednoho dne na infarkt asi v 70 a nikdy se nelecil na zadnou nemoc zpusobenou kourenim. Babicka ho prezila o deset let a za tu dobu mela endoprotezu, nekolik hospitalizaci a prasku jako lentilek. A to nemluvim o usetrenych penezich na duchodech. I kdyz odhledneme od tech 50 miliard vybranych z tabakovych vyrobku na danich(na lecbu vsech typu rakovin jde mimochodem 18 miliard) tak si myslim, ze muzem byt vdecni za kazdeho kuraka.
na cigaru se poresi spousta veci, ktere jsou "work related" (pracovni) a pokeca se o cemkoli moznem... zajimave, ze nikdo neresi "kavickare", kteri stravi pul sichty v kuchynce a debatuji nad kafem o .... cemkoliv....ale cigo, to je pry zlo.
Nekourim, ale chodim s kurakama ven, na vzduch, clovek ma jine myslenky, odpocine si od prace a stejne porad pracuje. Dbil, ktery sedi 8h u komputera a snazi se neco resit ma mnohem MENSI vykonost, nez clovek, ktery si da sem-tam pauzu. Je jedno, jestli kuri, pije kavu, nebo si dela dobre na zachode, proste pauza. No, ale porad tu mameskupiu, ktera je zaprdena, asocialni a ti travi cas klikanim na NE v anketach na cokoli.
Tak si kuřáci připusťte, že až cigareta vám umožní konečně myslet. Proto na mnohé o kuřácké přestávce přijdete. Je hezké, že se nám tu sešli samí úředníci od stolů. Tam se totiž efektivita špatně kontroluje. Pokud nebereme za práci konverzaci na fb, hraní online her... Ještě ke všemu SMRDÍTE. A voňavkou to opravdu nespravíte.
... ano a hlavně.. jen magor si dá jednu přestávku na cigáro a druhou na kafe.. Normální člověk kuřák zvládne kafe s tím cigárem zároveň.. :) Nekuřáci by kuřákům měli líbat ruce, bo díky nim máme aspoň takový stav silnic jaký máme (je hrozný) ale vy slavní zarití nekuřáci.. přečtěte si laskavě někde, kolik kuřáci přispívají narozdíl od nekuřáků do státní kasy v podobě spotřební daně. :)
Můžu vyhledávat, i když nekouřím?
http://www.vitalia.cz/clanky/smim-kourit-kdyz-neobtezuju-jine/nazory/21990/
"Ministerstvo odhaduje". On je problém, že se detailně neví, jak cigarety působí i v kombinaci s jinými faktory. Třeba s tolik omýlaným stresem. Co mají dělat pasivní kuřáci? Ti se do tabulek ministerstva těžko dostanou. Ještě ke všemu mi nechcete doufám namluvit, že kuřáci dříve umírají na prosté stáří a ne na nemoci spojené i s kouřením? Stále je v problematice mnoho neznámých. Je jen jediná známá veličina....výběr daní za tabák. Ale tabák se nepoužívá jen do cigaret a doutníků.
> On je problém, že se detailně neví, jak cigarety působí i v kombinaci s jinými faktory.
Aha. Tak jak si to mám najít, jak píšete v předchozím příspěvku? Vy jste začal něco tvrdit bez uvedení zdrojů…
> Ještě ke všemu mi nechcete doufám namluvit, že kuřáci dříve umírají na prosté stáří a ne na nemoci spojené i s kouřením?
To je jistě pravda. Ale netuším, jak si na tom stojí s náklady třeba terminální rakovina plic či hrtanu oproti „běžnému stáří“.
na testování nemají firmy nárok, zaměstnavatel má nárok pouze na ,jak se jmenuje prac
kolik je mu let
jaké má vzdělání
a zdali má zájem o tuto práci za tuto mzdu
a sdělení
potencionální pracovník není zboží
není otrok
ani nesvéprávný
ale zaměstnavatelé by měli býti každý rok býti vyšetřeni u odborné psychyatrické odborníků jsouli vůbec schopni psychologicky scopni řidit své podřízené,za splnění zminovaného vyšetření je možné uvažovat o nějakém testu podřízených ,
v dnešní době kdy zaměstnavatelé prosazují a praktykují otrokářský systém je to vše jen dyskryminalizace ze strany vlády a všech zainteresovaných a parazujících na podřízenýc jenž je živí ,odůvodnění každý řidič jenž zodpovídá za více lidí musí míti psychiatrické vyšetření,a řídit zaměstnávat je daleko náročnější takže je pořeba doleko závažnější toto vyšetření jako zaměstnávající miti
Jelikož nejsem drogově závislý, tak nehulím, nekafuju a makám celou pracovní dobu tak jak mám.
Produktivitu mám vysokou, bo pokud nevyřeším problém za hodinu, tak jdu na vzduch, kde před firmou zametu vajgle po závislákách nebo v zimě odklidím sníh. Tím si pročistím hlavu, evidentně pracuji pro firmu i na vzduchu a neztrapňuji se výmluvami jak zamaskovat absťák. V konečném výsledku je za mnou práce vidět a ještě odevzdám víc práce hotové než ti fetoši, co tvrdí, že při doplňování hladin drogy řeší pracovní problémy.
Toto ví Korejci a dělají pravidelné rozvičky na uvolnění těla i ducha. Jen u nás místo kafe a cigára se tato metoda žene stížnostmi přes odbory.