A to "trochu" je zcela zasadni.
Za autory fontu neni mozne povazovat grafiky a techniky kteri pismo zdigitalizovali a prejmenovali.
Vetsina pisem, ktere nabizi Adobe a ji podobne firmy jsou digitalizace davno existujicich evropskych pismovych rad. Jenom minimum je puvodne americke a ve vetsine i toto je odvozene od existujicich evropskych pisem. Tato pisma jsou po staleti ve verejnem prostoru, takze presto, ze jsou zdigitalizovana, neni mozno na ne nahlizet jako na vyrobky, ke kterym ma Adobe a ji podobne firmy skutecne autorske pravo.
Nejde jen o dnesni Times Roman, cili rimskou antikvu, ktera se vyvijela jeste na zbytcich reckeho rezu pisma, za poslednich vice nez 2000 let. I ostatni pisma ve valne vetsine jsou potomky starych pisem, kterym se venovaly pismarske rody po staleti. (Pozor, neplest si je s tiskarskymi rody, tohle byla davna specializace.) Vymyslet funkcni pismovou radu je silena prace a verte, skutecne autorskych pismovych rad maji firmy, ktere se hlasi o autorska prava k fontum, jenom par.
Je to humbuk, boure ve sklenici vody. Autory vetsiny latinkovych pisem jsou evropane a Evropa by mela toto kulturni bohatstvi hajit a nedovolit zlodejum, aby se obohacovali na stare evropske tradici.