A proč ne, tak to je dle mě správně.
Stačí používat selský rozum, nedělat kraviny a není sporu.
Když začne jedna strana zneužívat druhou, tak přijde obrana a následně trest - platí to a měl by s tím počítat každý, jak zaměstnanec tak zaměstnavatel.
Ohánět se různými zákony chránící lidská práva je možné, ale naštěstí soudy to umí dobře rozkličovat, co už je moc a je spíš zneužívání (alespoň v tomto případu).
v době kdy podnikatele nejsou vůbec pod kontrolou a staví se do postavení byřice kapitalismu a toho jenž má jako jedinný právo za souhlasu státu okrádat své podřízené tudíž že má pravo špehovat v soukromí žadatelů o práci i svých zaměstnanců ,a při vědomí že soudya vláda a úřednictvo snimi spolupracuje a je ochranuje a píše jim na míru nařízení a zákony , prostě nepřípustné a dyskryminalizační
Ja to chapu tak, ze pouzival komunikator na ktery pisi normalne zakaznici a tam se normalne pripojili dva dalsi lide (pritelkyne, bratr). Tudiz zamestnavatel vlastne monitoroval cinnost pracovniho chatu, ktery misto skutecnych zakazniku vytezoval pracovnik soukrome.
Fakticky tak firme krome neucelne vynalozene mzdy mohla vzniknout i dalsi skoda ve forme (ne)ziskani zakaznika, ale to se samozrejme prokazuje spatne.
Naprosto v pořádku.
Nechápu, kde někteří občané stále nasáklí komunismem berou to sebevědomí, že o pracovní době bez písemného povolení si můžou na pracovním PC / laptopu či jiném zařízení řešit své soukromé záležitosti.
Ještě by mu mohl zaměstnavatel dodat menší bonus - pošpinění dobrého jména (firma byla u Evropského soudu).
Pokud bývalý pracovník nemá na zaplacení náhrad atd., tak hold přichází na řadu exekuce (bank. účet či účty, nemovitosti atd,). To je naprosto v pořádku.
V práci se pracuje.