Díky za informování a šablonu Interního předpisu.
Jen moc nerozumím, jakým způsobem je možné interní předpisy vydávat. Dle vaší šablony, bodu 3, je možné vydat Interní předpis až v momentě, kdy opravdu dojde k uzavírání provozu a v bodě 3 se uvede předpokládaný termín uzavření s tím, že by se následně mohl prodloužit?
Původně jsem si myslel, že je nutné Interní předpis vyhotovit předem, seznámit s ním zaměstnance (oproti podpisu) a následně až vydat omezení s odvolávkou na tento interní předpis.
Můžete vydat nějaký článek věnující se této problematice? Co se dá dohledat jinde, je psáno v době minulé, která tak úplně neodpovídá aktuálním potřebám.
Dobrý den,
přikládám odkaz na slíbený článek: https://www.podnikatel.cz/clanky/castecna-nezamestnanost-ma-hacek-nebude-pro-vsechny/
Dagmar Kučerová
Dobrý den,zajímalo by mě, zda také můžeme požádat: jsme zdrav. zařízení lékárenské péče, z důvodu vzniklé situace a umístění seniorů do karantény jsem tak "přišel" o 2 farmaceuty, kteří v lékárně pracovali na výpomoc. Tím, že nemám stálého farmaceuta na plný či část. úvazek, jsem musel přistoupit k omezení otevírací doby - zkrácení na 6 hodin. Laborantce, kterou mám na HPP a plný úvazek, tak nemohu přidělit práci na plných 8 hodin, ale jen na 6. Vztahuje se na nás možnost proplacení její mzdy za ty 2 hodiny denně, když jí zkrátím na 6 hodin? Jestliže ano, kolika %? A zbývající procenta doplácí zaměstnavatel? Děkuji. Dr. Sklenář
Dobrý den,
provozuji činnost obchodního zástupce pro elektro-řetězec v České republice.
Jedná se o takzvaný personální outsourcing.
Mám na starost konkrétně dvě pobočky. Obě byly uzavřeny a jsou otevřeny v podstatě pouze jako výdejní místo pro eshop.
11 zaměstnanců je aktuálně na nařízené dovolené. Z důvodu uzavření provozovny tedy patřím do režimu B.
Nicméně jako OSVČ nemám nahlášeny provozovny. V rejstříku mám pouze adresu bydliště.
Dle živnostenského úřadu není povinnost mít provozovny nahlášeny. Ovšem obávám se, aby mi pak refundace byla přiznána.