No a hlavně nereagují na mail včetně elektronické podpisu s kvalifikovanýcm certifikátem.
Žádost o vrácení se musí poslat přes ten jejich EPO formulář - obecná písemnost...
Datová zpráva obsahující ÚKON V DAŇOVÝCH VĚCECH zaslaná na e-mailovou adresu, nemůže být účinným podáním (§ 70 a násl. zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů).
Vyhláška MVCR č 259/2012 ve svém §2 zavedla povinnost všem veřejnoprávním původcům , správce daně nevyjímaje, vybavit podatelnu zařízením umožňujícím příjem datových zpráv doručovaných na elektronické adresy podatelny.
Tak co si pak o tom běžný poplatník znající zákony jen okrajově má myslet??
když o tom nic nevíme tak si to nastudujeme...
Datová zpráva je i email s podpisem založeným na kvalifikovaném certifikátu..
Pokud je podání činěno v elektronické podobě mimo systém datových schránek (je zasláno e-mailem), je možné ho považovat za bezvadné pouze, pokud je opatřeno zaručeným elektronickým podpisem podatele (§ 37 odst. 4 a 5SŘ)
Podání dle daňového řádu
§ 70
(1) Podání je úkonem osoby zúčastněné na správě daní směřujícím vůči správci daně.
(2) Podání se posuzuje podle skutečného obsahu a bez ohledu na to, jak je označeno.
(3) Z podání musí být zřejmé, kdo je činí, čeho se týká a co se navrhuje.
§ 71
(1) Podání lze učinit písemně, ústně do protokolu nebo datovou zprávou
a) podepsanou způsobem, se kterým jiný právní předpis spojuje účinky vlastnoručního podpisu, nebo
b) s ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se lze přihlásit do jeho datové schránky.
K výtce z FU totiž nikde nevidím, že by §70 nějak striktně vyžadoval zasílání pouze přes EPO.
a §71 1a) jednoznačně umožňuje zaslání datovou zprávou s elektronickým podpisem tzn emailem.
Bohužel teta na FU mi přes moji výtku , že striktní vyžadování EPO formuláře nemá nikde zákonnou oporu..
a už vůbec ne v §70 na který se odkazuje, mi řekla, že to mají nařízeno z Prahy ..Howgh
Jestli vám dělá zaměstnavatel roční zúčtování, tak přeplatek vyplácí on. Jestli jste si podal daňové přiznání na finančním úřadě, tak přeplatek vyplácí finančák.
V obou případech to ale rozhodně není tak, že zaměstnavatel (nebo finančák) vám "pouze" něco pošle na účet. Nejprve vše spočítá, a pokud vyšlý přeplatek na dani (nebo jeho část) podléhá exekuci, tak rovnou provede exekuční srážku a sražené peníze pošle exekutorovi.
Přeplatek na dani exekuci podléhá. Naopak přeplatek na daňovém bonusu na děti exekuci nepodléhá a měl by být vyplacen vám.
V případě, že jste podával daňové přiznání na finančním úřadě, bude FÚ posílat přeplatek exekutorovi pouze v případě, že se o té exekuci dozví. Což se dozví jedině tak, že ho ten exekutor kontaktuje a požádá ho o vyplacení přeplatku na účet exekutora. Pokud to exekutor neudělá, finančák si sám nic o exekucích z vlastní iniciativy zjišťovat nebude a přeplatek vyplatí vám.
Naopak zaměstnavatel již o vašich exekucích dávno ví, takže ho kvůli tomu nemusí exekutor znovu extra kontaktovat. Přeplatek tak pošle exekutorovi bez jakýchkoli průtahů - stejně jako by vám srážel exekuční srážku z normální mzdy.
Ja mel preplatek na dani, a stale mi nic neprislo. Myslim ze financni struktura naseho statu je podvod, jak je mozne ze nedoplatek musi byt zaplacen pri priznani dane a oni maji mesic a nasledne kdyz nic neprijde i pres radnou zadost pri podani (kontrolovala mi podani ucetni) nic neprijde a ja musim zadat znovu a znovu na to maji mesic, nebo dokonce az 60 dni a bez naroku na urok...... za nedoplatek je pokuta za kazdy den vysoka jak blazen, ale z jejich strany i kdyz jsem vse udelal dobre nemam narok snad take na urok z jejich blbosti....... podelanej system