Česká republika podepsala s Lucemburskem novou smlouvu o zamezení dvojího zdanění a zabránění daňových úniků. Dokument vstoupil v platnost přesně v polovině prázdnin a zaměřuje se na daně vybírané srážkou u zdroje, na příjmy vyplácené nebo připisované k 1. lednu 2015 nebo později a stejně tak ostatní daně z příjmů a daně z majetku, na příjmy nebo majetek za každý daňový rok. Lucembursko také nejpozději od začátku příštího roku zruší tajná bankovní konta na praní špinavých peněz.
Přesto se v Evropě najde ještě několik daňových rájů. Jde většinou o malé a bohaté země. Figurují mezi nimi Monako, Andora, San Marino nebo Lichtenštejnsko. V Andoře například neexistuje žádná daň z příjmu, darovací daň, ani dědická daň nebo daň z převodu kapitálu. Státní výdaje jsou financovány z nepřímých daní, které jsou uvaleny na produkci, zpracování zboží a import všech produktů. Odvádí se ale daň z nemovitosti nebo srážková daň z úspor. A třeba osoby samostatně výdělečně činné odvádí na sociálním pojištění 18 % z jejich příjmů.
Populární destinací zůstává i nadále Lichtenštejnsko. Ačkoli má jen 35 000 obyvatel, počet registrovaných firem je dvojnásobný. Lichtenštejnsko je zemí s velmi nízkými daněmi. Daň z přidané hodnoty se vztahuje na většinu zboží a služeb a má tři sazby daně. Základní dělá 7,6 %, snížená 3,6 % a super snížená pak jen 2,4 %.