Názory k článku Zaměstnávat zdravotně postižené se vyplácí. Počítejte s námi

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 8. 2013 4:01

    jezevec (neregistrovaný)

    Důvodů, proč nezaměstnat zdravotně postiženého člověka, je hned několik. Nejviditelnější jsou ty finanční. Pokud firma přistoupí na náhradní plnění a nakoupí zboží nebo služby - tech 166.000 korun bez DPH samozřejmě není náklad, kterým nakoupí jinak nepotřebné služby a zboží a pak to vyhodí - ale pouze vybere si dodavatele již používaného zboží a služeb, který podmínky náhradního plnění splňuje. Takže podnikatel používající náhradní plnění neplatí nic navíc a někdy může i ušetřit.
    Částku 18 000 až 60 000 korun podnikatel nevydělá, ale může si o ní snížit daň. Nejdřív tedy musí v bilanci vytvořit zdanitelný zisk v řádu statisíců, pak musí být naprostý imbecil že nedokáže ten zisk reinvestovat - a pak teprve tuto částku si lze odečíst na dani z příjmu.
    Jinak směšné dotace a příspěvky od UP jsou řádově v desetitisících, zatímco vytvoření a provoz chráněného pracovního místa jsou ve statisících a v případě chráněné pracovní dílny v milionech.

    Realitou tedy zůstává, že pokud drobný podnikatel dosáhne 26 zaměstnanců, je pro něj daleko jednodušší a levnější koupit si za pár kaček druhou s.r.o. a rozdělit činnost, než se potýkat s chráněnou dílnou a zaměstnáváním postižených. A pan autor by si kromě francouzštiny mohl dostudovat ještě něco z aritmetiky!

  • 23. 8. 2013 18:06

    Účetní (neregistrovaný)

    Pan jezevec v odpovědi má značnou pravdu jen zapomněl, že
    lidé postižení jsou více cílevědomí, snaživí, trpěliví, učenliví,
    dokáží jít za svým cílem, než někteří lidi ZDRAVÍ.

  • 15. 8. 2013 5:52

    Ivka (neregistrovaný)

    Tak s tímto názorem od jezevce nelze jinak než souhlasit, at jsem počítala jakkoli, suma, kterou autor článku uvádí, mi nevyšla. A to nemluvím o tom papírování , kdy čísla stále se opakující musí být na několika dokladech psaná jednou odshora dolu a pak obráceně a ještě jinak, ale pořád jde o to samé. To , že zaměstnavatel dostane nějakou finanční podporu je možná pro někoho vidina lehce nabytých peněz, ale když se to hodí na papír, kde jsou příjmy a výdaje , ejhle, najednou zaměstnavatel zjistí, že to tak není. Je pravda, že se najde pár chytráků, kteří to ani nevím jak dokážou obejít a pak mají velký zisk, ale to už je pak na jiné téma ( vydírání postižených, již několikrát zveřejněno v TV). Na jednu stranu stát tyto postižené lidi odepíše, pak se snaží nějak pomoc , ale v závěru to má na hrbu zaměstnavatel, a stát si řekne, tu máš více papíru a starej se. NO já říkám, jestli si někdo myslí, že je to jednoduché , ať si to jde zkusit, než začne kritizovat druhé, kteří to aspoň zkusili.

  • 18. 8. 2013 21:51

    renek (neregistrovaný)

    U nás jsme to zkusili. Po necelém roce jsme raději zdravotně postiženého propustili (finančně jsme se hodně prohli...), firmu jak jste psal rozdělili na dvě. To papírování bylo NESKUTEČNÉ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).