Kontrola úředníků vždy selhává na praktické realizaci, navíc ani neví čeho jí chtějí dosáhnout a zda nastavená úroveň zdanění je pro systém optimální, a ani neví jak to zjistit.
Řešení je jednoduché, snížit výdaje státu. Zdroje pak budou alokovány lépe. Například v Řecku posilování státního sektoru vedlo k deindistrializaci a k tomu, že tam časem vznikne takové evropské Somálsko. Čím se tam ti lidé budou živit, když si průmysl nahradili úředníky?
Kdyby vaše tělo fungovalo podle představ páně Babiše, jste dávno mrtvý :-)))
Tak to pochybuji, včera ukazovali v TV typickou Řečku, která byla nezaměstnaná, kamarádka ji dohodila místo ve výrobě jakési kusové bižuterie, tam se ji nelíbilo, a nyní znovu otevřeli veřejnoprávní rozhlas, kde sehnala dobře placené místo bez zodpovědnosti, konečně je spokojená a do budoucnosti hledí s optimismem :-)))
A přesně takhle probíhá deindustrializace.
Jinak pracovat v montovnách je pro společnost daleko přínosnější, než pracovat ve státní správě, či veřejnoprávních médiích.
Jinak pracovat v montovnách je pro společnost daleko přínosnější, než pracovat ve státní správě, či veřejnoprávních médiích.
Jeste kdyby stat ve kterych se montovna nachazi z toho neco mel. Proc se asi nachazi u nas ? Danove i jine ulevy. Jakmile skonci, jdou jinam.
Ano, verejnopravni media jsou dalsi, ale odlisny problem.
Tak podporovat stát se nevyplácí, stát by měl mít co nejméně peněz. Viz Řecko. Zničí to schopnosti lidí přežít. Jinak z každého zaměstnance stát získá 70% jeho příjmu a v montovně se nic jiného nerealizuje, než konzumace právě té práce cizí firmou.
A dobu, kdy se velké firmy tvořily, jsme propásli, byla v letech 1948-1974.