Názor k článku Máte zmatky, kdy se vaše činnost stává podnikáním a kdy ještě ne? Zjistili jsme to za vás od anonym - Rád bych nabídl názor, o kterém se domnívám,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 8. 2010 12:39

    anonymní
    Rád bych nabídl názor, o kterém se domnívám, že se na serveru pro podnikatele neřeší často.
    Máte vůbec představu kolik peněz si lidé přividělávají prodejem sezóních potravin (ovoce, zelenina, a výrobků z nich). V regionech s vyšší nezaměstnaností je to běžné. Lidé si prostě vypomáhají jak mohou.

    Když pominu fak, že označit takovou činnost za živnost, je s prominutím zhovadilost, co by se stalo kdyby se opravdu jako živnostníci nahlásily? V okamžiku kdy ztratí zaměstnání, které je v tomto případě hlavní zdroj příjmu se nahlášená živnost stane automaticky hlavní činností a oni nemají nárok na podporu v nezaměstnanosti. O byrokracii a náročnosti vést účetnictví a celkově spolupracovat s výběrcem daní, které takového "živnostníka" vyjde dráž než činil jeho zisk nemluvě.
    V minulosti existovala při daňovém přiznání částka vedlejších příjmů, kterou jste nemuseli danit a v zásadě tedy ani uvádět v daňovém přiznání (běžných zaměstnanců). Dnes třetina čechů porušuje zákon, protože zákon je zmetek.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).