Vlákno názorů k článku Živnostník na neschopence? Když už, tak marodí výrazně déle než zaměstnanec od Motýl Emanuel - No dobře a když budu tedy na neschopence,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 7. 2018 14:56

    Motýl Emanuel (neregistrovaný)

    No dobře a když budu tedy na neschopence, tak počítá se mi ta doba do pojištění? Nebo pokud budu rok na neschopence, tak jsem jako by rok nepojištěn?

    Jinak chápu tedy správně, že pokud si neplatíme ten desátek, tak když jako nepojištěný skočím na nemocenskou, tak stále musím platit zálohy? To jsem tedy netušil, já si to neplatím ale měl jsem za to, že pokud někdy budu na neschopence, tak během těch měsíců platit nemusím, ale za těch skoro 9 let jsem nikdy nepotřeboval zatím.

  • 5. 7. 2018 10:24

    Vrtule (neregistrovaný)

    Myslela jsem si to samé ale i když se skoro všude uvádí že pokud OSVČ marodi v kuse dele než měsíc neplatí zálohy. Ale na OSSZ mi bylo receno že pokud si neplatim nemocenské pojištění toto se mě netýká. Tak vlastně tedy nevim jak to je

  • 5. 7. 2018 18:59

    ow (neregistrovaný)

    Mně řekli, ČSSP Přerov, že pokud nemám nemocenské pojištění, platím jak mourovatá nemoc nenemoc i na smrtelný posteli. Když mám nemocenské pojištění, tak první tři měsíce jeho placení se mne žádné výhody netýkají, až po třech měsících placení mohu onemocnět a jít na neschopenku a od patnáctého dne je mi vypláceno "pojistné plnění"odvislé od výše platby pojistného. Žádnej zázrak, ale lepší jak drátem do voka.
    A teď to neplacení při měsíc a déle trvající neschopnosti. Zálohy se platí, ale při podání přehledu je mi "přeplatek" za dobu nemoci vrácen. Týkalo se pouze odvodů na sociální pojištění. Vyhodnotila jsem, že jistější a levnější je rovnou umřít. Jak je to s odvody na zdravotní pojištění netuším, cestu do Olomouce do zdravotní pojišťovny jsem vyhodnotila jako zbytnou a čas tonu vyměřený jsem věnovala užitečněji.
    Jistě, pozastavení činnosti po dobu nemoci je řešení, jenže je to rada z oblasti rad knížecích.

  • 5. 7. 2018 23:50

    * (neregistrovaný)

    Celkem to máte správně, akorát to neplacení funguje jinak.
    Musíte mít štěstí. Kdo si platí státní nemocenské a marodí celý kalendářní měsíc, má odpuštěnou zálohu, ale celkového doplatku pojištění po konci roku se to nijak nedotkne. Naopak, kdo marodí od 2.2. do 30.3. má smůlu a musí platit zálohy za únor i březen.
    Živnostník si prostě musí platit pořádné pojištění, né ten státní výsměch.

  • 7. 7. 2018 14:24

    :) (neregistrovaný)

    Ještě jako ženan nezapomeňte, že bez dlouhodobého pojištění jaksi nemáte nárok dostat mateřskou. V době zjištění, že jste těhotná už se to nedá stihnout dopojistit.Zkrátka samá pozitiva a výhody.

  • 17. 7. 2018 11:19

    Brr (neregistrovaný)

    Pokud si neplatite nemocenske pojisteni, tak nemuzete "marodit" tak, jak vy ten pojem pouzivate. ("Marodit" = byt oficialne "na neschopence" - tj. odevzdat oficialni formular potvrzeni od lekare (neschopenky) na pojistovnu s dusledky z toho vyplyvajicimi). Vy nemate spravne nastaveny vztah se zdravotni pojistovnou, tak aby vam kryl nemoc, kdyz neplatite pojistne. Takze se na vas vsechny ulevy a predpisy odvijejici se od teto oficialni "neschopenky" ve vztahu se zdravotni pojistovnou nevztahuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).