Vlákno názorů k článku Známe první výsledky kontrol nelegálního zaměstnávání od kapo - Pánové rádoby podnikatelé, držte radši hubu. Když vidím...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 5. 2012 11:18

    kapo (neregistrovaný)

    Pánové rádoby podnikatelé, držte radši hubu. Když vidím to daňové zvýhodnění oproti bežným zaměstnancům, tak se mi otevírá kudla v kapse. Zvykli jste si neplatit nic a nemít žádné povinnosti. Parazitujete na běžných zaměstnancích, kteří platí defakto za vás a financují tuto zemi. Je jen dobře, že takovéto kontroly jsou a pokud možno úplně vymítit kompletně takovéto zaměstnávání, protože toto podnikání funguje jen kvuli tomu, že se neplatí daně, tj není to obecně přínosné a defakto to jsou často nefunkční pracovní místa.
    PS.: Musím se smát kecům, že živnostník je něco víc než zaměstnanec apod. Do jisté míry třeba i souhlasím, ale pro mne je argument, že to co je u nás je opět unikátem Evropy, je to nespravedlnost mezi lidmi a pokud ve zdravě fungujících zemích takovíto model nikde není. Tj. živnost by neměla být zneužívána (Švarsystém), daňová zátěž by měla být na úrovni vyspělých zemí (Německo, Rakousko, Francie apod).

  • 4. 5. 2012 14:44

    Nemo7 (neregistrovaný)

    1) Živnostníci jsou i ve vyspělých zemích daňově zvýhodnění.
    2) Živnostník je něco víc než zaměstnanec, protože se o sebe musí postarat sám. Má tak život trochu těžší, pokud se mu nedaří, tak může v hospodě nadávat pouze sobě.
    3) Můžete mi vysvětlit, jak například takový státní zaměstnanec financuje tuto zemi ? Tvrdíte, že "podnikatelé parazitují na běžných zaměstnancích, kteří platí defakto za vás a financují tuto zemi." U státního zaměstnance je přece jedno, jestli daně státu odvádí nebo ne.

  • 4. 5. 2012 15:21

    kapo (neregistrovaný)

    Děkuji, za reakci odpovím takto.
    1) Ano to je v pořádku, nikde to ale není v takové míře jako v české republice. Zvyhodnění musí být, není ale možné, aby šlo do takového extrému jako se to děje zde.
    2) Ano souhlasím, proto by mělo být zvýhodnění, jak jsem psal srovnatelné s jinými zeměmi.
    3) Státní zaměstnanec samozřejmě nefinancuje zemi, ale je přítěží respektive naším nákladem, osobně jsem pro to vyházet 20% úředníků, co tam stejně nic nedělají. Zemi financují běžní zaměstanci v soukromém sektoru, o tom doufám nebudeme spekulovat, to je proste fakt. Podíl příjmu živnostníků je v obrovském nepoměru oproti OSVC a to jak v absolutních tak relativních číslech.

    Co mne ale opravdu nenechává klidným je např. toto
    Roční příjem OSVC: 500 000 Kc, odvody státu cca 80 000 Kc tisic (nebo i mene)
    Roční náklady na zaměstance: 500 000 Kc, odvody státu: 230 000 Kc

    Tj pri stejných nákladech zaměstnavatele (Svarc X normal) zustane zamestanci bud 420 tis respektive 270 tis a to je sakra rozdíl. Takže zaprvé toto je zcela objektivně nespravedlivé, nebo mi snad chcete do očí tvrdit, že snad je?

    Na zaver budu citovat jednoho úspěšného podnikatele Michael Rostock-Poplara "Živnistníci, o těch mluvit nechci, je to zvláštní sociální skupina, která nemá nic se zkutečným podnikáním společného."

    Proc je u nas v CR 4x vice zivnostniku (v procentech) oproti Evrope. Proc jinde v Evrope tento model bezproblemu funguje, zivnostnici funguji a bezproblemu odvadeji nemale dane. No atd. Proste ODS si hycka sve volice, tot vse.

  • 6. 5. 2012 17:34

    Hexer (neregistrovaný)

    Vite o podnikani kulove a jen vas stve ze nekdo dostane na ucet sumu ktera vam tam nepristane za cely rok...

    Jako OSVC taky platite dane... ale narozdil od vas ktery dostanete vyplatni pasku a jdete do hospody on si musi dat sve ucetnictvi do kupy sam... sehnat si zakazky...sam... ruci za svou praci celym svym majetkem (vy jen do vyse 3 svych platu)...

    Nemuzete myslet vazne srovnavat zamestnance s OSVC...

  • 10. 5. 2012 13:45

    bez přezdívky

    Však nech každý zamestnanec prejde na živnosť a je po probléme. Podnikatelia ani živnostníci (bežní, nemám teraz namysli "podnikateľov" napojených na štátne peňazovody) od štátu nič nechcú - je teda len správne, že mu odvádzajú menej. Zamestnanec chce mať ochranu skoro proti všetkému, tak nech si ju aj platí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).