V České republice je mnoho společností, které přijímají platby nebo platí v eurech. Kvůli nevýhodným směnám však mohou přicházet ročně o statisíce korun. Navíc je kurzové operace a neustále hledání nejlepších podmínek připravují o energii, kterou by mohly věnovat rozvoji byznysu.
Online aplikace Fidoo FX nabízí pro malé a střední firmy jednoduchou, transparentní a spolehlivou službu, která je konkurencí především pro banky i nebankovní poskytovatele devizových služeb. S multiměnovým účtem je možné peníze směňovat, posílat i přijímat. Příchozí platby se vždy připíšou do příslušné měnové peněženky, zůstatky v eurech navíc Fidoo zúročuje.
Konec nevýhodným směnám
Mezi hlavní výhody firemního multiměnového účtu patří rychlý platební styk zajištěný do 35 zemí a automatické připisování plateb do jedné z 24 měnových peněženek. Přehled o stavu transakce a bohatá síť korespondenčních bank po celém světě dělají zahraniční platby stejně snadné a také výhodné jako ty domácí.
Fidoo navíc jako jediná společnost mezi nebankovními institucemi zhodnocuje eurové zůstatky klientů, přičemž úroková sazba je proměnlivá a oznamuje se vždy zpětně za uplynulý měsíc. Konkrétně za letošní září činila její anualizovaná výše 0,75 %.
Další výhodou je, že čím více klient smění, tím lepší sazby získá. FX sazby zahrnující marži k tržnímu kurzu se odvíjejí od celkového objemu směněných peněz za posledních 90 dní. Směna je dostupná 24 hodin 5 dní v týdnu.
Samozřejmostí jsou transparentní a férové podmínky pro všechny – žádné změny cen bez upozornění, skryté podmínky pod čarou nebo nepřehledné poplatky.
Komu je služba především určena?
Fidoo se zaměřuje na malé a střední firmy. Těch s klasifikací od 20 do 250 zaměstnanců je v České republice přibližně 29 tisíc, vytvářejí asi 60 procent pracovních míst a generují zhruba polovinu HDP.
Multiměnový účet je určen především společnostem, které působí také na zahraničních trzích nebo platí či přijímají platby v jiných měnách. Jednou z nich je například společnost DataSentics, která s Fidoo pravidelně směňuje větší objemy peněz od té doby, kdy si jednu platbu v eurech nechala z nepozornosti poslat přímo na korunový účet vedený v bance.
Tato chyba firmu stála 75 000 korun. „To jsou měsíční náklady na juniornějšího mediora nebo plná lednice pro naše pracovníky na dva měsíce,“ upřesnila finanční ředitelka společnosti Michaela Benkovičová.
Jak si založit účet?
Začít využívat Fidoo FX je velmi snadné. Není k tomu potřeba návštěva žádné pobočky, ani vyplňování formulářů. Vše je možné vyřídit on-line.
Prvním krokem je vytvoření uživatelského účtu. K tomu je potřeba e-mail a telefonní číslo. Ve druhém kroku dochází k registraci společnosti, kdy klient vyplní základní informace o firmě, ověří svou identitu a podepíše podmínky. Poté Fidoo otevře účet, a to zpravidla do tří pracovních dnů.
Co se týče ověření identity, nejrychlejší a nejjednodušší varianta je prostřednictvím Bank ID. Možné je také použití dokladu totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas), výpisu z firemního bankovního účtu (ten nesmí být starší než 3 měsíce) nebo identifikačních údajů o skutečném majiteli společnosti.
Jaké jsou poplatky?
Firmy za založení ani vedení účtu nic neplatí. Zdarma mají také převod měn, nabití a čerpání z vlastního FX účtu, vedení až 24 měnových peněženek nebo měsíční výpisy z účtu. Poplatky jsou jen za zahraniční platby. Jejich výši znají klienti předem, přehledný ceník najdou na webu v sazebníku.
Jak je to se zabezpečením?
Společnost Fidoo pro zabezpečení peněz klientů využívá nejmodernější technologie a sofistikované metody ověřování. Mezi ně patří mobilní klíč pro dvoufaktorové ověřování, kontrola čtyř očí nebo monitoring proti podvodům.
Fidoo patří mezi licencované platební společnosti a prostředky klientů tak spravují pod dohledem České národní banky a podle zákona o platebním styku, ať už prostřednictvím oddělené evidence, nebo uložením na zvláštních účtech u renomovaných bankovních partnerů. Pojistkou také je, že v případě úpadku Fidoo peníze nelze použít pro platby věřitelům a vracejí se klientům.