Hlavní navigace

Hlavní důvody, proč se bitcoin už nevrátí k hodnotě 5000 dolarů

Ilustrační obrázek
Bitcoin je bezesporu nejznámější kryptoměnou a aktuálně jsou ho plná média. Není se čemu divit, jelikož jeho hodnota po obřím nárůstu zase klesá.
31. 1. 2021

Sdílet

Investice do této kryptoměny tedy do jisté míry ustávají a mnozí investoři mohou mít strach. Přesto je zapotřebí říct, že hodnota bitcoinu se nejspíše již nedostane na cenu okolo 5 000 dolarů, případně níže, jako se tomu stalo v roce 2018, kdy zažil bitcoin doslova pád do propasti. Proč tomu tak bude? Na hlavní důvody se podíváme podrobněji. Předtím se ale budeme věnovat nedávnému vzestupu bitcoinu.

Hranice 20 000 $ dosažena skoro za 11 let

Tebto fakt je třeba si na počátku uvědomit. Kryptoměna si budovala pozici velmi dlouhou dobu. Stalo se tak v prosinci loňského roku. Následně už bitcoinu stačilo pouhých 22 dní na to, aby se hodnota zdvojnásobila. Každý z investorů do kryptoměn si jistě uvědomuje, jak se situace měla v roce 2017 a 2018. Tehdy také bitcoin stoupal k hranici 20 000 dolarů. Poté ovšem přišel expresní výprodej. Cena této kryptoměny se dostala až na tristních 3 000 dolarů. Nyní nás zřejmě takovýto extrémní pokles nečeká. Co na to poukazuje?

Strach z inflace

Možná bude k investování výhodnější index S&P 500, nicméně bitcoin zřejmě tolik nesrazí obavy z inflace. Svět se dostal do obří koronavirové krize, která s ním mává už více než rok. Reakce vlád různých zemí byly takřka totožné. Do monetárních systémů jednotlivých zemí přišly obří investice. Šlo o částky v bilionech dolarů. Bez toho by to nešlo, vždyť jen tak mohou země přežít ekonomické důsledky řádění onemocnění COVID-19. Určitě je dobré se zamyslet na tím, co takový extrémní finanční boom udělá s inflací. Jasně, takové zlato inflace neohrozí. V minulém roce se ale jakýmsi kryptoměnovým zlatem stal také bitcoin. Vždyť i tato kryptoměna existuje v omezeném množství. Nyní existuje v uvozovkách pouze 21 milionů mincí.

Žádná pofidérní měna

Doby, kdy byl bitcoin považován za velký risk a měnu, jež nemá příliš dobrou budoucnost, jsou již dávno pryč. Vždyť se s ním obchoduje na mnoha platformách. Někteří investoři se přesunují i k obchodům s akciemi třeba na Degiro, nicméně na bitcoin nelze zanevřít. Ke získání větší prestiže pomohl bitcoinu určitě také systém PayPal, který vzal tuto kryptoměnu pod svá křídla. Jinak je zapotřebí zmínit i americký Úřad pro dohled nad měnou, který povolil národním bankám používat jak steblecoiny, tak i blockchainy. Také tato skutečnost byla bitcoinovými investory dostatečně oslavena. Mimo jiné je zapotřebí také zvýšení počtu vyhledávání výrazu bitcoin a horlivé diskuse týkající se této kryptoměny na twitteru. Už i Elon Musk uvažoval nahlas o tom, že by své účetnictví přesunul na bitcoin.

Nákup bitcoinů za 425 milionů dolarů

V loňském roce se udála vcelku nevídaná věc. Společnost MicroStrategy nakoupila v průběhu srpna a září bitcoiny za neskutečných 425 milionů dolarů. Reakce dalších společností na sebe samozřejmě nenechaly dlouho čekat. Spousta z nich začala uvažovat o tom, že by vložila své finance do této virtuální měny. Obecně se mělo za to, že by se bitcoin mohl stát jakousi virtuální alternativou zlata. Zajímavý je také říjnový nákup bitcoinů. Za 50 milionů dolarů si je pořídila Square. Poté přišel na řadu zmiňovaný PayPal. Rázem útočil bitcoin na absolutní maxima. Jinak je zapotřebí sledovat také investory, kteří si bitcoin v minulosti nekoupili a vyčítali si to. Ti budou čekat na svou příležitost a třeba nakoupí v domnění, že se virtuální měna vyšplhá ještě výše. To ale ukáže až budoucnost, jistě se najdou i tací, kteří budou investovat spíše do akcií třeba přes společnost LYNX broker.     

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).