Hlavní navigace

Jak vydělávat peníze hraním videoher? Jde to! Zde je několik způsobů

Ilustrační obrázek Autor: Roblox
Ilustrační obrázek
Hraní videoher je již nedílnou součástí života moderní generace. Přesto, že se to rodičům mnohdy nelíbí, i videohry nabízí řadu pozitiv. Kromě podpory výuky jazyků, rozvoje strategické přemýšlivosti či postřehu, existuje řada způsobů, jak si hraním „gamesek“ i přivydělat. Přečtěte si o některých z nich.
12. 7. 2024

Sdílet

Způsobů, jak si „pařením“ vydělávat peníze je hned několik. V některých z nich prokážete svoji herní kvalitu, v jiných například schopnost oslovit publikum a získat si komunitu. Není to tak těžké, jak to možná na první pohled vypadá.

Velké turnaje, spousta fanoušků a také pěkný balík – eSport hráči

Velkých turnajů pro profesionální hráče počítačových her výrazně přibývá. Roste také ohodnocení a na mnoha turnajích už jen účast znamená jistou odměnu. Nejlepší hráči si jsou schopní vydělat i miliony dolarů, což znamená, že se pohybují někde v desítkách milionů českých korun. Firmy daleko více sponzorují turnaje či týmy pro eSport hráče a těch tak přibývá.

Abyste se mohl stát profesionálním hráčem počítačových her, musíte mít dobrý přehled v některé z populárních, musíte být pro hraní zapálen a pravidelně ji věnovat čas pro zlepšování svých dovedností. Cesta na vrchol je v eSportu podobná jako v jakémkoliv jiném sportovním odvětví. Je těžká, stojí úsilí, čas a touhu. Ale odměna stojí zato…

Oddaná komunita, spousta podpory a nemalé finanční ohodnocení – tvůrci herního obsahu

S růstem zájmu o videohry roste i množství obsahu na internetu, zejména pak na sociálních sítích. Populární influenceři si pak přijdou na slušné platy. Pokud si totiž vytvoří komunitu lidí, kteří budou obsah pravidelně sledovat, dříve nebo později se jim ozve nějaká společnost či firma s nabídkou možné spolupráce. Tvůrce nebo též influencer může například dostat zaplaceno za poukázání nebo představení produktu či služby, kterou daná společnost prodává. Mimo to, samotné sítě či weby finančně podporují autory a platí jim tak za číselné dosahy, které se jim podaří získávat.

Toto pochopitelně neplatí jen v případě videoher, ale s ohledem na popularitu gamingu, je právě toto odvětví jedno z nejpopulárnějších a nejvýdělečnějších. Mnohdy není potřeba ovládat hraní jako jeden z nejlepších, ale stačí býti jakýmkoliv způsobem zajímavý a originální. Sdílet například nějaké výzvy, přátelské soutěže, pranky a vtípky na kamarády nebo něco podobného.

V některých případech může člověka podpořit i sama hra či společnost, jenž ji provozuje. Například hra Roblox, dá svým tvůrcům virtuální měnu používanou právě v této hře a oni si pak mohou koupit Roblox předměty. To může zaujmout ještě více fanoušků, kteří pak začnou autora sledovat a jemu se tak opět zvedne popularita a s tím i jeho výdělek.

Dalším typem lidí tvořících na sítích jsou tzv. streameři. Ti streamují svůj obsah živě, kde je v jeden moment sleduje řada fanoušků. Streameři s nimi tak mohou v reálném čase komunikovat, odpovídat na komentáře apod. Sami podporovatelé pak mohou své oblíbené tvůrce podpořit, a to koupením předplatného nebo přímo zasláním finanční podpory – tzv. donate.

Pozitivní recenze jsou pro tvůrce her to nejlepší – herní novinářství a recenze

Někteří hráči mohou pro přivýdělek využít svých znalostí. Mohou buďto dělat náplň s hodnocením kvality jednotlivých her, nebo psát přímo recenze. Plno lidí si před nákupem nové hry rádi přečtou názory a rady zkušenějších hráčů. Pokud tedy máte například velký přehled ve světě videoher můžete být placeni jako lidé, tvořící recenze, články či blogy s hodnocením her. Výhodou tohoto odvětví gamingu je, že v něm není taková konkurence jako například při tvorbě zábavného obsahu a je tak jednodušší a rychlejší se prosadit a začít vydělávat.

Hraní her tedy opravdu není k zahození!?

Způsobů existuje mnoha. Jedno je jisté, nelze říct, že by hraní videoher byla čistě ztráta času a bezvýznamná činnost. Kromě zábavy a poznání se tedy dá díky hraní her i vytvořit dobrý byznys či alespoň přivydělat!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).