Kolik si můžete vydělávat jako Junior developer (2022)?

Ilustrační obrázek Autor: Redpixel PL / Shutterstock.com
Ilustrační obrázek
Pokud jste v situaci, kdy jste právě opustili školní lavice či si doplnili potřebné vzdělání v oblasti informačních technologií na některém z kurzů a rozhlížíte se po práci, váš zrak budete pochopitelně upínat na začátečnické juniorní pozice.
24. 8. 2022

Sdílet

Jaké platové podmínky ale můžete od takovýchto pozic vůbec očekávat? A kde najít tu nejlepší práci v IT a tech? To vše se dozvíte v tomto článku.

Není žádným tajemstvím, že mzdy v IT patří dlouhodobě k jedněm z nejvyšších, už roky se pohybují kolem hranice dvojnásobku průměrné mzdy. Příčinou takto vysokého finančního ohodnocení je i skutečnost, že firmám se špatně shánějí schopní developeři. Pracovních nabídek je tedy více než dost. Avšak přece jenom existuje jeden portál, kde narazíte na ty vůbec nejvymazlenější a nejférovější pracovní nabídky z oblasti IT a tech – jde o portál Techloop.io.

Počítejte s platem okolo

A právě portál Techloop.io stojí i za rozsáhlým průzkumem, který mapuje platové podmínky v IT v roce 2022. Jmenovitě v první polovině letošního roku tento portál shromáždil data z více než 1 500 pracovních juniorních pozic, o něž se mohou ucházet i začátečníci v oboru. Jaké jsou výsledky tohoto průzkumu?

Průměrná hrubá mzda, kterou uvidí juniorní pracovník v IT na pozici vývojáře, činí 63 206 korun, přičemž nejvíce IT junior developerů bere v rozmezí od 48 do 78 tisíc korun hrubého. Platové podmínky se pochopitelně neliší jenom v důsledku nabídky zaměstnavatele, ale taktéž na základě místa výkonu práce – stejně jako ve většině profesí, tak i zde panují citelné regionální rozdíly. Zatímco práce junior developera v Praze je ohodnocena 10 až 15 tisíci navíc oproti průměru, tak na severní Moravě si juniorní vývojář zas sáhne na o deset tisíc menší odměnu. 

Vaše dovednosti mohou mít i daleko vyšší cenu

Nyní již víte, kde se přibližně pohybují mzdy na pozici Junior developer, avšak věřte tomu, že vaše skutečná odměna se může od uváděného průměru lišit. Co pro to udělat? Stačí si jenom vytvořit profil na Techloop a čekat, až vám do cesty vstoupí nějaká pro vás lákavá a zajímavá nabídka. Díky Techloopu se tedy skutečně dozvíte, jakou hodnotu mají vaše dovednosti. Jak je to možné?

Tento portál totiž funguje na principu toho, že vám budou automaticky přicházet soukromé nabídky do společností, jež hledají právě vaše dovednosti. Abyste vždy dostali nabídku přesně vám šitou na míru, bude potřeba nejprve na platformě Techloop zadat váš tech stack, tedy jazyky a technologie, které ovládáte, a požadovaný plat. Vývojáři se typicky specializují jen na pár technologií a případně mohou mít vybranou další, kterou by si chtěli osvojit, pokud jim nějaká firma vyjde vstříc. U juniorních developerů se s zaučením dokonce počítá. Díky tomu dostanete nabídky jen relevantní podle vašich přání a podmínek. Máte tak jedinečnou možnost porovnávat nabídky firem a zůstávat v obraze na dynamickém IT pracovním trhu.

Zdroj obrázku: Redpixel PL / Shutterstock.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).