Novinka Safety4Transfer ochrání data podnikatelů

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
S přibývajícími hackerskými útoky, masivním zneužíváním dat klientů i blížícím se nařízením GDPR je otázka cybersecurity velmi aktuálním tématem.
21. 5. 2018

Sdílet

Petr Samek ze společnosti CNS představuje novinku Safety4Transfer.Tato aplikace zamezí riziku zneužití dat během jejich přenosu s klienty či obchodními partnery.

„Ve spolupráci s předním českým specialistou na kybernetickou bezpečnost inženýrem Pavlem Mendlem jsme vyvinuli software Safety4Transfer, který řeší přímo tuto problematiku,“ říká Petr Samek z CNS a.s.kterého jsme požádali o krátký rozhovor k problematice ochrany citlivých dat. 

Je možné počítačové piráty úplně zastavit?

To samozřejmě nelze. Existuje nekonečné množství útoků, které budou vymýšlet a realizovat. My všichni je můžeme jen více či méně úspěšně odrážet.

Jaké řešení nabízíte?

Bavíme-li se o produktu Safety4Transfer, tak jeho použití minimalizuje možnost zcizení dat „na cestě“ od uživatele k uživateli nebo více uživatelům, což není málo.

Jak to funguje?

Zabezpečení přenosu je zajištěno šifrováním tzv. veřejnými klíči (PKI). Samozřejmostí je využití zabezpečeného HTTPS protokolu, který si software otevírá pro každou komunikaci zvlášť. Dále je využito výhod cloudové platformy Microsoft Azure a vlastního způsobu fragmentace a defragmentace souborů. Tento software představuje velmi robustní řešení pro kohokoli, komu záleží na bezpečnosti dat, která sdílí s někým jiným. Více o technologii se dozvíte zde.

Co by neměli podnikatelé podcenit?

Největší chybou je ignorování této oblasti nebo její podceňování. Každý věří, že právě jeho se to netýká, že se to děje jen velkým firmám… Neděje. Ten problém máme všichni. Už se zcela vážně mluví o probíhající kybernetické válce. Ta trápí jednotlivé státy, ale v důsledku každého z nás.

Produkt můžete zdarma vyzkoušet na www.safety4transfer.com 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).